Jak zmienić matrycę w Macbooku w dotykową za 1 dolara? | DailyWeb.pl
Jak zmienić matrycę w Macbooku w dotykową za 1 dolara?

Opublikowano 9 miesięcy temu -


Apple nie podąża za trendami rynkowymi, ono je wyznacza. W tym momencie widzę Wasze czerwone ze złości twarze, którze krzyczą głośno: guzik prawda, motyla noga! Ile w tym prawdy, pozostawimy niedopowiedziane, ale to co wiemy, to że dotykowych ekranów w swojej stajni sprzętowej nie mają. Co jednak, gdyby okazało się, że za sprawą jednego dolara, możecie sobie taką dotykową matryce w swoim Macbooku zrobić?

Gdzie jest haczyk, zapytacie? W zasadzie to nie ma, prócz tego że działające rozwiązanie zostało zaprezentowane przez kilku zapaleńców. Oczywiście to proof of concept, ale działający i naprawdę obiecujący. Sami zobaczcie:

Działa? Działa. Zaskoczeni? Ja byłem, kiedy zobaczyłem po raz pierwszy tą demonstrację. Zapytacie jak to właściwie zostało zorganizowane i dlaczego akurat cały koszt zamyka się w koszcie jednego dolara? Otóż odpowiedź jest prosta. Będziecie potrzebowali zmontować prostą nakładkę z lusterkami, która spowoduje, że wbudowana kamera będzie miała wgląd na Wasze palce dotykające matrycy + prostą aplikację. Przy użyciu kamery sprawdza ona czy palec przyłożony do ekranu ma odbicie lub czy jest niewielka przerwa między ekranem i palcem. Na tej podstawie rozpoznaje ruch, którzy przy pomocy aplikacji jest replikowany.

źródło: anishathalye.com

Jak zmontować nakładkę na kamerę? Trochę gorącego kleju powinno się przydać:

Efekt finałowy wygląda mniej więcej tak:

źródło: anishathalye.com

Na sam koniec pozostaje kalibracja urządzenia i proszę bardzo, matryca w naszym Macbooku staje się dotykowa. Oczywiście rozwiązanie to nie będzie tak sprawne jak w przypadku konkurencji, ale wielkie brawa dla twórców za pomysłowość i realizacje. Okazuje się, że głowa pełna pomysłów wystarczy, by tworzyć innowacyjne pomysły. Więcej o projekcie możecie poczytać na stronie twórców.