Jak wylogować się z Messengera na smartfonie i komputerze?

Opublikowano 9.06.2020 8:02 -


W dzisiejszych czasach każdy z nas stara się jak najlepiej zadbać o swoją prywatność. Choć zachowanie jej w pełni w przypadku posiadania Facebooka (czy jakichkolwiek innych kont w serwisach społecznościowych) jest praktycznie niemożliwe, chcielibyśmy w jak największy sposób kontrolować to, co widzą i wiedzą o nas inni.

Wychodząc z Messengera - komunikatora Facebooka - chcemy rzeczywiście znikać z listy "online" naszych znajomych. Jak zrobić to skutecznie? Czy wylogowanie z messengera jest trudne?

Jak wylogować się z Messengera na smartfonie?

Choć samo zamknięcie okienka Messengera, przynajmniej w teorii, powinno doprowadzić do wylogowania nas, nie zawsze tak się dzieje. Wtedy musimy sięgać po inne opcje. W przypadku smartfonów przedstawiają się one, jak poniżej.

Czyszczenie danych

CQeltk7

Sprawdzoną opcją jest sięgnięcie po czyszczenie danych z Messengera, które pozwoli wykasować wszystkie informacje na nasz temat z pamięci podręcznej telefonu - również te "podtrzymujące" naszą sesję. Aby wyczyścić dane, musimy:

  1. Wejść do ustawień naszego telefonu.
  2. Znaleźć opcję "Aplikacje" (w niektórych telefonach to "Zarządzanie aplikacjami") i wejść w nią.
  3. Odnaleźć aplikację Messenger i przejść do niej.
  4. Wcisnąć przycisk "Wyczyść dane" - patrz: zrzut ekranu powyżej.
  5. Wybrać opcję z czyszczeniem pamięci podręcznej (widoczną na powyższym obrazku) - jeżeli to nie pomoże, możemy pokusić się o wyczyszczenie wszystkich danych.

Usunięcie aplikacji Messenger

Jeśli powyższa metoda nie pomoże, możemy usunąć aplikację Messenger z naszego telefonu. To, jak to zrobić zależy od naszego urządzenia - najczęściej wystarczy dłużej przytrzymać ikonkę Messengera na pulpicie telefonu, a następnie przeciągnąć ją w obszar usuwania. To całkowicie pozbycie się i informacji wiążących ją z nami z naszego urządzenia.

Jak wylogować się z Messengera na komputerze?

Równie proste, co wylogowanie się z Messengera na smartfonie jest wylogowanie się z niego w aplikacji desktopowej. Poniżej przedstawiamy jeden podstawowy i jeden bardziej zaawansowany sposób na to.

"Zwykłe" wylogowanie

w9SNgFE

Najprostszą metodą na wylogowanie się z desktopowej aplikacji Messenger jest kliknięcie koła zębatego (patrz: screenshot), a następnie wybranie opcji "Wyloguj".

Zamknięcie konkretnej sesji

IT4cab8

Bardzo ciekawie przedstawia się opcja zamknięcia konkretnej sesji Messengera, pozwalająca wylogować się z dowolnego urządzenia (również mobilnego) przy użyciu komputera. Aby to zrobić, musimy:

  1. Zalogować się na Facebooku - konto na nim powiązane jest z naszym kontem w Messengerze.
  2. Kliknąć w strzałkę znajdującą się z prawej strony panelu górnego.
  3. Przejść do opcji "Ustawienia", a następnie wybrać opcję "Bezpieczeństwo i logowanie".
  4. Na stronie, która się pojawi będziemy widzieli menu "Miejsce logowania" wraz z wszystkimi sesjami, za pośrednictwem których łączyliśmy z naszym kontem.
  5. Klikamy trzy kropki obok wybranej sesji (patrz: zrzut ekranu), a następnie wybieramy opcję "Wyloguj", aby się z niej wylogować. Możemy też wybrać opcję "Wyloguj ze wszystkich sesji", która zapewni całkowite wylogowanie z Messengera.
Wieści z Rozładowani.pl