Jak wyłączyć skróty formatowania w WordPress?

Opublikowano 25.08.2015 11:39 - 7


Cóż to właściwie nonsensowne pytanie? No bo kto by chciał zrezygnować z bardzo wygodnej funkcjonalności? Ile ludzi, tyle opinii, więc z pewnością i takich nie zabraknie, którzy nie docenią nowej funkcji WordPress. Dla mnie jednak w połączeniu z pisanie bezrozproszeniowym, to zestaw idealny, tym bardziej jeśli dorzucimy do tego jeszcze kilka skrótów klawiszowych (boldowanie, italic, podkreślenie czy chociażby linki). To wszystko pozwoli na to by podczas tworzenia treści, kiedy macie wenę, nie odrywać rąk od klawiatury, w poszukiwaniu myszy.

Jeśli nie do końca wiecie z czym się je skróty formatowania w WordPress, to przy omawianiu Co nowego w WordPress 4.3 opisałem starannie całą historię. By jednak obrazowo przedstawić działanie tej funkcji, poniżej przydatny gif:

editor-text-patterns

 

Funkcja pozwala po wywołaniu odpowiednich znaków (jak powyżej) na wywołanie konkretnego formatowania. Z mojego krótkiego doświadczenia w pracy z tym nowym ficzerem, szczególnie wygodne są listy i nagłówki. Gdyby jednak okazało się, że nie dostrzegasz zalet tej funkcji i pragniesz jej śmierci, wystarczy że przekleisz poniższy kod do pliku functions.php:

[php]
function disable_mce_wptextpattern( $opt ) {

if ( isset( $opt['plugins'] ) && $opt['plugins'] ) {
$opt['plugins'] = explode( ',', $opt['plugins'] );
$opt['plugins'] = array_diff( $opt['plugins'] , array( 'wptextpattern' ) );
$opt['plugins'] = implode( ',', $opt['plugins'] );
}
return $opt;
}

add_filter( 'tiny_mce_before_init', 'disable_mce_wptextpattern' );

[/php]

Na pewno nie znajdzie się nikt, kto by chciał z tego kodu skorzystać. Popełniłem go pod SEO, gdyby miało się coś zmienić ;-) Funkcja pochodzi z serwisu WPBegginer.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz