Skąd to wiem? Jakiś czas temu do Sebastiana ZADZWONIŁ sfrustrowany czytelnik. Niezbyt miłym głosem oznajmił naszemu Naczelnemu, że natychmiast ma wyłączyć powiadomienia na jego telefonie. Rozmowa nie należała raczej do tych przyjemnych. Potwierdzić to może sam Sebastian. Ja jednak postanowiłem, że opiszę proces wyłączenia powiadomień ze stron na telefonie, ponieważ może się komuś przydać, a zajmuje to raptem chwilę.

Krok 1

Wchodzimy w ustawienia telefonu, a następnie w „Apps & notifications” / „Aplikacje i powiadomienia”.

Główne menu systemu android Oreo

Krok 2, 3, 4, 5

Jeśli na liście nie widzimy od razu aplikacji, z której pochodzą denerwujące nas powiadomienia wybieramy „Se all XX apps” /  „Zobacz wszystkie aplikacje”

Znajdujemy na liście aplikację, z której pochodzą powiadomienia. Jeśli są one ze strony – w takim razie interesuje nas nasza przeglądarka. W moim przypadku jest to Chrome.

Wchodzimy w interesującą nas aplikację, a następnie „App notification” / „Powiadomienia z aplikacji”.

Tutaj na dole listy znajdziemy wszystkie strony, którym zezwoliliśmy na wysyłanie powiadomień. Możemy je wyłączyć zmieniając stan suwaka po prawej lub klikając w nazwę – wtedy będziemy mieli więcej opcji do zmiany.

Możemy całkowicie zablokować powiadomienia ze strony bądź pobawić się dostępnymi ustawieniami takimi jak – wibracje, priorytet, czy powiadomienie ma znikać itp.

Niby proste, ale życie pokazało, że taka wiedza także jest potrzebna.


Posłuchaj nas!