Myślisz o własnej stronie na WordPress? A może chciałbyś przenieść już istniejącą, bo masz dość hostingu, z jakim współpracujesz? Tak czy inaczej, stajesz przed wyborem usługodawcy, który zapewni Ci jasne zasady, wsparcie i atrakcyjną za ten pakiet cenę. Zadanie z pozoru nie łatwe, wcale takim być nie musi.

Myślę, że największym problemem przy wyborze hostingu dla siebie sprawiają zawiłe zasady i cenniki. To na analizie tych wstępnych informacji, jeszcze przed kontaktem z obsługą klienta poświęcamy zdecydowanie czasu. Jest to dla mnie najczęstszy element, przez który rezygnuje ze współpracy już na pierwszym kroku.

Przejrzyste zasady

Z tego też powodu zacznę właśnie od strony firmy hostingowej oraz informacji, jakie na niej znajdziemy. Może nie wiąże się to bezpośrednio z wyborem hostingu pod WordPress, a do jakichkolwiek wyborów w życiu. Bazując na ofercie KRU.pl, mogę powiedzieć, że są jeszcze firmy, które potrafią w jasny i klarowny sposób przekazać niezbędne informacje bez zbędnych gwiazdek, czy odnośników. W końcu to zewnętrznej firmie poświęcamy naszą stronę, więc jeżeli taka zaczyna z nami współpracę bez KRUczków, to od razu czujemy się bezpieczniej, prawda?

kru 3

Darmowy hosting WordPress i 14 dni testowych

Jeżeli to twoje pierwsze przymiarki do własnej strony z WordPress, na pewno docenisz opcje darmowego hostingu w KRU.pl. Jego parametry może nie powalają na kolana, ale na pewno wystarczą do początków, a gdy tylko odniesiemy pierwsze sukcesy, możemy bezproblemowo przeskoczyć na opcję płatną. Dla osób, które pierwsze kroki w WordPress mają już za sobą, zadowolą się opcją 14 dni na przetestowanie możliwości hostingu od KRU.pl.

kru 4

Darmowy hosting czy darmowy okres to kolejne elementy, które potwierdzają transparentność działania hostingu. Jeżeli ktoś każe Ci płacić za coś, czego jeszcze nie widziałeś od podszewki, czas zawrócić i poszukać innego usługodawcy.

Support

Nawet najlepsze bazy danych mają swoje gorsze dni, a może gdzieś przy pracy nad swoją stroną zabrakło Ci umiejętności/wiedzy i mówiąc wprost – „namieszałeś”. Wtedy dopiero przekonujesz się, jak wiele znaczy dobry support i jak dobrze zainwestowałeś swoje pieniądze. Bądź przezorny i sprawdź, jakie są godziny pracy infolinii zawczasu, a nie wtedy, kiedy potrzebujesz jej na już. W KRU.pl infolinia działa całą dobę.

To byłyby wszystkie nietechniczne i często pomijane aspekty przy wyborze hostingu dla WordPress.

Pojemność dyskowa i transfer

Podstawowym parametrem przy wyborze i porównaniu ofert to oczywiście przestrzeń, którą będziemy dysponować oraz transfer, jaki możemy wykorzystać. Tutaj sprawa jest prosta – im większa pojemność i transfer, tym lepiej. Pojemność ciągnie za sobą cenę, dlatego warto wcześniej przeanalizować, jakie mamy zapotrzebowania dla strony, a ile dla skrzynki pocztowej. KRU.pl ma jasną ofertę, mianowicie żadna z opcji hostingu WordPress nie ma limitu transferu, a płacimy jedynie za dostępną pamięć – 25 GB, 50 GB i 100 GB.

kru wordpress 1 1

Wersje PHP

Wersja PHP może znacząco wpłynąć na to jak będzie działać Twoja strona. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy usługodawca oferuje najnowszą wersję PHP i my na niej działamy. Życie jednak pokazuje, że nie zawsze jest tak prosto i czasem potrzebujemy użyć jej poprzedniej wersji. W takich sytuacjach przydaje się implementacja najnowszego PHP 7.4, jak i dostęp do starszych wersji.

Certyfikat SSL

Jeżeli tylko planujesz pozyskiwać dane wrażliwe dla użytkowników, ten punkt jest szczególnie ważny. Szyfrowanie połączenia daje użytkownikowi pewność, że dane, które wpisuje, są bezpieczne i zwiększa jego zaufanie do strony. Jeżeli jednak nie chcesz płacić za certyfikat SSL, wybierz usługodawcę, który oferuje darmowe certyfikaty Let’s Encrypt.

kru wordpress 1

Domena

Na koniec pozostawiłem najbardziej oczywistą kwestię, a mianowicie domenę. Jest to Twoja wizytówka w świecie cyfrowym, więc po prostu musisz ją mieć. Przy wyborze hostingu pod WordPress sprawdź, w jakich domenach możesz wybierać oraz ile one Cię będą kosztować u danego usługodawcy. KRU.pl oferuje dla wszystkich pakietów hostingu WordPress darmowe domeny .pl lub .eu. Jeżeli z jakiegoś powodu szukasz innej, możesz wybrać z wielu innych dostępnych u tego usługodawcy.

To oczywiście nie wszystkie aspekty, które należy przeanalizować przy wyborze hostingu, ale te, które uważam za najważniejsze. Szczególnie zaznaczyłem pierwsze punkty, które są pomijane przy analizie stricte technicznej. Jeżeli ktoś z Wami gra fair od początku, to nie macie się co obawiać.