Jak wprowadzać nowości w firmie? Jak pobudzić innowację? [s02e14] WWWłaśnie Podcast

Opublikowano 28.01.2020 11:23 -


Tym razem dzielimy się naszymi doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem nowości do firmy, czy do procesu deweloperskiego. Najprościej tłumaczyć na przykładzie.

W tym wypadku Adrian stał się grafikiem, który chce się przebranżowić na UXa. Z jakimi trudnościami może się mierzyć? Jakich metod użyć, aby przepchnąć to, na czym mu zależy? Znalezienie problemu oraz próba jego rozwiązania pokazująca benefity płynące z nowego podejścia.

Znalezienie sojuszników w firmie, którym będziemy mogli pomóc, przy okazji pokazując wartość zmiany. Bliżej omawiamy te dwa przykłady, ale to nie wszystko. Wychodzi na to, że hackaton lub side project może okazać się świetną metodą na przezwyciężenie kreatywnej blokady. Adrian dokładniej omawia to w kontekście gamedeva.

Niestety nie zawsze jest cukierkowo i nie wszystko, co nam przyjdzie do głowy da się od razu wprowadzić do naszego życia pracy. Wydaje mi się, że nawet częściej możemy spotkać się z oporem przed wprowadzaniem zmian. O tym właśnie rozmawiamy w 14 odcinku WWWłaśnie podcastu.

Temat nowy, ale odcinek standardowo możesz wysłuchać w dogodny dla Ciebie sposób.

Naszym playerem:

Lub na Youtube i Spotify (zachęcamy do ocen oraz do subskrypcji):

Wieści z Rozładowani.pl