Jak włączyć tryb ciemny w Windows 10, Office oraz Edge

Jak włączyć tryb ciemny w Windows 10, Office oraz Edge

Opublikowano 10.04.2019 9:31 -


Microsoft wraz z updatem wypuszczonym w październiku 2018 roku wprowadził możliwość zmiany interfejsu Windowsa 10 na ciemny. Pokazujemy, jak to zrobić.

Jeśli utrzymujesz swój Windows 10 zaktualizowany, włączenie na nim tzw. dark mode nie będzie dla Ciebie żadnym problem. To dość prosta czynność. Jeśli natomiast jesteś z tych ludzi, którzy jednak wolą nie aktualizować swojego systemu operacyjnego to niestety — tryb ciemny wprowadzony został dopiero w październikowej (2018) aktualizacji.

Przełączanie się pomiędzy trybem jasnym i ciemnym jest dziecinnie proste. Nie jest to żaden ukryty feature ani nic z tych rzeczy.

Jak włączyć tryb ciemny w windows 10

Wchodzimy w ustawienia.

Następnie w menu Personalizacja.

Sekcja kolor.

I na samym dole znajdują się dwa radio buttony umożliwiające zmianę trybu. Po przełączeniu się na ciemny mamy…

No właśnie. Co mamy? Okna systemowe (i to nie wszystkie) na czarno. Pomimo że nie jestem fanem Apple, to muszę przyznać, że tryb ciemny zrobili o wiele lepiej. U nich także jednym równie prostym przełącznikiem zmieniamy wygląd wszystkich aplikacji obsługujących ten tryb. W przypadku Windowsa widać większą dowolność, która prowadzi do ograniczenia użycia systemowego trybu ciemnego.

Niestety, na przykład eksplorator plików nadal pozostaje… biały 🤷‍♂️

W sumie to nie zmieniamy zbyt wiele, ponieważ menu start, centrum powiadomień, dolny pasek z automatu jest ciemny i w podstawowej wersji wizualnej. No cóż.

Tryb ciemny microsoft office

Jeśli jednak chcielibyśmy zmienić wygląd pakietu Office na ciemny to musimy wejść w menu PLIK.

Następnie Konto.

I z listy rozwijanej wybrać motyw ciemnoszary. To najciemniejsze, na co stać Office. Nie spodziewajmy się jednak oszałamiającego trybu ciemnego…

A tak wygląda podgląd dokumentu po włączeniu trybu ciemnego w Word. Zmiana trybu działa w całym pakiecie Office.

Tryb ciemny Microsoft edge

Włączenie trybu ciemnego w Microsoft Edge jest jeszcze prostsze.

Klikamy ikonę 3 kropek w prawym górnym rogu przeglądarki.

Wybieramy Menu Ustawienia.

Następnie wybieramy ciemną kompozycję i jest 🖤.

Troszkę partyzantka nieprawdaż? Zauważyłem, że kłopoty z nazewnictwem dalej trzymają się Windowsa. Brak spójności. W systemie domyślny tryb aplikacji, w Office Motyw pakietu Office, w Edge Kompozycja. Ehh….

Wieści z Rozładowani.pl