Nic tak nie pozwala na zabicie czasu w dobie pandemii, jak nowości serialowe i filmowe. O to na szczęście dba niezawodny Netflix, który wzbogaca swoją ofertę każdego dnia.

W tym tygodniu nie było inaczej i w bibliotece Netflixa pojawiły się nowe produkcje. Jednocześnie serwis informuje o kolejnych premierach na najbliższe tygodnie. Warto zwrócić uwagę na film Tlen, który wskoczy na platformę już w maju.

Nowości na Netflix

Cień i kość

Serial „Cień i kość”, na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

Powiedz kiedy

Pracoholik Will zostawia swoje monotonne życie w Los Angeles, by spełnić ostatnie życzenie dziadka: zwiedzić najsłynniejsze miejsca w stolicy Meksyku i zakochać się.

Free to Play

Dokument o trzech profesjonalnych graczach wideo uczestniczących w międzynarodowym turnieju, w którym nagrodą jest milion dolarów.

David Attenborough: Życie w kolorze

Serial dokumentalny, który przy użyciu nowatorskiej technologii ukazuje, jak zwierzęta wykorzystują kolory do przetrwania w środowisku.

Homunculus

Cierpiący na amnezję bezdomny mężczyzna poddaje się eksperymentowi, w wyniku którego zyskuje zdolność widzenia ukrytych traum. Granica między prawdą i iluzją zaciera się.

Pasażer nr 4

Nieoczekiwany pasażer sprowadza śmiertelne zagrożenie na trzyosobową załogę statku kosmicznego w drodze na Marsa. Będą musiały zapaść dramatyczne decyzje.

Szukając Sheeli

Fani i dziennikarze wyczekują przyjazdu Ma Anand Sheeli, owianej złą sławą byłej osobistej asystentki Osho, która po trzydziestu latach wraca do Indii na serię wywiadów.

Zero

Nieśmiały nastolatek obdarzony mocą niewidzialności musi nauczyć się kontrolować swoje zdolności, aby ochronić swoją dzielnicę. Jego marzenia muszą poczekać.

Matka setek

Gdy do Palermo przybywa liczna grupa uchodźców, pewna kobieta postanawia zostać prawną opiekunką kilkuset dzieci. Film na podstawie prawdziwych wydarzeń.

Bar Giuseppe

Związek spokojnego wdowca z młodą imigrantką z Afryki zatrudnioną w jego restauracji wywołuje skandal i prowadzi do wybuchu przemocy we włoskim miasteczku.

Dafne

Po niespodziewanej śmierci matki młoda kobieta z zespołem Downa pomaga swojemu pogrążonemu w żałobie ojcu, przy okazji odnajdując swoją ścieżkę w życiu.