logolubikg+
Google stosunkowo niedawno uruchomiło profile dedykowane do promowania własnych serwisów czy działalności. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i ich ilość rośnie gwałtownie. Dziś przeglądając RSSy w poszukiwaniu ciekawych niusów, natknąłem się na dość proste ale bardzo funkcjonalne narzędzie. Służy ono do wycinania 5 części z jednej większej grafiki, którą później w łatwy sposób można umieścić na swoim profilu (jak logo lubik.info na powyższym zdjęciu ;)

Bardziej wtajemniczeni użytkownicy, przygotują sobie taką grafikę promującą ich stronę za pomocą słynnego fotoszopa, nie wszyscy jednak posiadają takie umiejętności. Dla nich właśnie dedykowana jest rozwiązanie Google Plus Banner. Wystarczy, że wskażemy plik z dysku, który chcemy aby posłużył nam jako baner w profilu G+. Następnie skrypt pozwoli nam wybrać najbardziej pasujące nam ułożenie zdjęcia a następnie po zatwierdzeniu, przygotuje nam pięć obrazków, które umieścimy na G+.

Jak je umieścić i w jakiej kolejności by złożyły się na jedną całość? Wystarczy zapisać wszystkie w kolejności od lewej strony a następnie należy przejść na profil swojej strony w G+ i wybrać opcję edycji profilu (zdjęcie poniżej).

R E K L A M A

profilg+1
Pojawi się możliwość edycji, należy wybrać boks z informacją: Dodaj tu parę zdjęć (zdjęcie poniżej)

g+Następnie należy umieścić zdjęcia w odpowiedniej kolejności, et voila. Swoje utworzyłem testowo, niestety sprawa dopasowania nie jest taka prosta, gdyż trzeba dokładnie wymierzyć miejsca cięcia i ułożyć grafikę tak, by jak najmniejsza ilość złapała się w wycięte miejsce ;-)