Sprawa jest o tyle trudna, że oficjalnie ten atrakcyjny produkt nie jest dostępny w naszym kraju a tylko i wyłącznie na rynek amerykański. Przede wszystkim będzie Wam potrzebne zaproszenie (jeszcze jedno mi zostało, więc kto pierwszy ten lepszy ;) ). W kolejnym kroku musimy udowodnić Google, że jesteśmy z US. W jaki sposób? Posłuży nam do tego proxy.

Kolejnym krokiem będzie odnalezienie odpowiedniego serwisu, który udostępnia adresy proxy – w tym celu najlepiej skorzystać z proxyhttp.net. Na liście odnajdźcie adres, który okraszony jest ikonką Stanów Zjednoczonych, następnie skopiujcie adres IP i port gdyż będzie nam niezbędny. Należy go wkleić w ustawieniach połączenia przeglądarki. Na przykładzie Firefox, tj.

Firefox – Opcje – Zaawansowane – Połączenie (Ustawienia)

w polu: Ręczna konfiguracja serwerów proxy, należy wkleić wcześniej skopiowany adres IP i port. Po zapisaniu ustawień kopiujemy adres linka z zaproszenia otrzymanego na pocztę email i to wszystko. Pojawi nam się opcja rejestracji. ?

Jeżeli nie posiadamy zaproszenia, możemy o owe się zgłosić do Google wpisując adres: music.google.com i wybierając opcje: Request Invite.

Powodzenia!