Rozwiązaniem może być zabezpieczenie swojego konta tak, żeby tylko ścisłe grono zaufanych osób mogło widzieć to, co tam zamieszczamy. Niestety Facebook przechodził wiele zmian ustawień prywatności i nie wszyscy mają ustawienia tak skomponowane, aby prywatność była na najwyższym poziomie. Facebooka zna każdy, ale nie dla każdego te ustawienia są oczywiste i łatwe do odnalezienia.

  1. Przechodzimy na stronę Facebook.com. Logujemy się na swoje konto, korzystając oczywiście z adresu e-mail i hasła.
  2. Znajdując się na stronie głównej Facebooka, klikamy w strzałkę w prawym górnym rogu ekranu, rozwinie nam się menu opcji.
  3. Przewijamy w dół i klikamy kartę „Ustawienia”.
  4. Wtedy po lewej stronie wyświetli nam się dość długa lista opcji. Szukamy zakładki „Prywatność” (powinna być jako czwarta pozycja od góry) i klikamy ją.4 3
  5. Facebook daje nam możliwość dostosowania ustawień prywatności w zależności od funkcji serwisu. Przykładowo możemy zmienić ustawienia widoczności naszego profilu w wyszukiwarce czy też sposobu kontaktu z nami. Ustawimy tutaj także prywatność naszych postów zarówno przyszłych, jak i tych dodanych w przeszłości.
  6. W celu zmiany konkretnego ustawienia wystarczy kliknąć „Edytuj”, znajduje się to po prawej stronie każdej z sekcji. Rozwinie się wtedy lista opcji, która pozwoli nam wybrać, kto zobaczy informacje. Jeśli wybierzemy „Tylko ja”, wtedy prywatność będzie najwyższa.6 2
  7. Aby jeszcze bardziej uczynić nasze konto prywatnym, możemy zmienić, kto może nas oznaczyć w postach, kto może publikować na naszej osi czasu. Ustawienia te są w tym oknie, ale także mają osobną zakładkę po lewej stronie menu.

7

Mam nadzieję, że pomogłem niektórym w ustawieniu prywatności swojego konta. Warto się zabezpieczyć, żeby kiedyś nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.