Jak tworzyć responsywne motywy dla Wordpress? Sprawdzamy popularny kurs!

Jak tworzyć responsywne motywy dla WordPress? Sprawdzamy popularny kurs!

Opublikowano 6.03.2017 10:09 - 3


WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią. Kiedyś platforma typowo blogowa, dziś już zaawansowany system dla różnego typu serwisów. Znajomość tego systemu jest jednym z głównych wymogów pracodawców podczas aplikowania na stanowiska związane z programowaniem front-endowym.

Miałem okazję przetestować kurs „WordPress – łatwe tworzenie responsywnych szablonów” z Wydawnictwa Strefa Kursów. Kurs w bardzo dokładny przedstawia krok po kroku cały proces modyfikacji motywu MaterialWP. Ilość dostępnych rozwiązań sprawia, że wiele osób rezygnuje już na starcie z próby samodzielnej nauki. Kurs pozwoli ci stworzyć twój pierwszy autorski motyw i poznać solidne podstawy, które potem pozwolą ci szybciej rozwinąć się w web developmencie.

Wprowadzenie kursu rozpoczyna się od konfiguracji systemu WordPress na serwerze lokalnym. Następnie autor przechodzi do instalacji motywu startowego MaterialWP, który w kolejnych krokach zostaje zmodyfikowany zgodnie z wcześniej stworzonym projektem na innym serwerze. Autor tworzy nową strukturę strony za pomocą frameworku Unyson, który pozwala w bardzo prosty sposób zaprojektować szkielet strony. W kolejnym kroku autor przechodzi do edycji plików szablonu za pomocą HTML i wbudowanych funkcji WordPressa. Po zaprojektowaniu struktury, autor przechodzi do modyfikacji stylów strony i w tym celu wykorzystuje preprocesor LESS. W kursie autor również instaluje widżety i dodaje specjalne wtyczki pozwalające rozszerzyć możliwości CMS. Wisienką na torcie jest dodanie animacji do elementów na stronie.

W kursie przedstawiony projekt:

– posiada elementy wizualne zaczerpnięte z popularnego stylu Material Design,
– modyfikowanie stylów odbywa się za pomocą preprocesora LESS,
– spełnia zasady resposywności,
– zbudowany jest z wykorzystaniem stylów opartych na frameworku Bootstrap
– wykorzystuje framework Unyson – zaawansowany edytor zawartości strony bez edycji kodu,
– posiada nowoczesny slider,
– posiada animacje z biblioteki Animate,
– elementy dekoracyjne oparte o Font Awesome,

Podsumowując, kurs na pewno polecam na początek drogi z systemem WordPress. Użytkownicy bardziej zaawansowani, też znajdą coś dla siebie, ale większość materiału już z pewnością znają. Warto zwrócić uwagę na użytkowników, którzy dopiero zaczynają drogę z programowaniem webowym. Zalecam na początku poznać podstawy HTML, CSS i spróbować zapoznać się z JavaScript lub chociaż jQuery. Wtedy śmiało możecie rozpocząć naukę z powyższym kursem i tworzyć swoje własne motywy :)

Kurs dostępny na stronie strefakursów.pl w cenie 119zł.

Kurs

Wieści z Rozładowani.pl