Jak stworzyć playlistę Spotify z przyjaciółmi za pomocą Messengera?

Jak stworzyć playlistę Spotify z przyjaciółmi za pomocą Messengera?

Opublikowano 6.07.2017 9:03 -


Choć pogoda nie daje tego odczuwać, mamy wakacje. Okres sprzyjający grillowaniu, wspólnym wypadom za miasto, odpoczynkowi, czy jak to zwykło się ostatnio mawiać – chillowaniu. A to wszystko ma dwa elementy wspólne: znajomi i muzyka (no chyba, że jesteście samotnymi wilkami, to inna sprawa). Te dwa elementy warto ze sobą połączyć – wiele razy zdarzały mi się nieporozumienia w trakcie wspólnych spotkań na gruncie muzyki. Każdy chciał słuchać czegoś innego, a jeszcze część znajomych miała zupełnie inny gust muzyczny. Dlatego później nauczyliśmy się, by przed każdą wspólną imprezą będziemy tworzyć playlistę złożoną z piosenek proponowanych przez każdego z nas.

Teraz jest na to jeszcze prostszy sposób. Wszystko dzięki Spotify i jego integracji z Messengerem – dzięki niej za pomocą kilku klinięć razem z grupą swoich znajomych stworzysz playlistę złożoną z piosenek Waszych ulubionych wykonawców. Jak to zrobić?

Jak stworzyć wspólną playlistę Spotify w Messengerze?

  1. Wejdź na m.me/Spotify.
  2. Wciśnij przycisk “Rozpocznij”. Bot wyśle do Ciebie wiadomość.
  3. Teraz możesz włączyć Messengera w telefonie – nie można bowiem tworzyć playlist za pomocą desktopowej wersji przeglądarki.
  4. Otwórz konwersację ze znajomymi i wciśnij przycisk z symbolem +, a następnie dodaj rozszerzenie Spotify.
  5. Możesz teraz wysłać pojedynczą piosenkę bez łączenia facebookowego konta ze Spotify, ale jeśli chcesz tworzyć playlisty grupowe, musisz dotknąć przycisku “Połącz Spotify” i przyznać Facebookowi dostęp do Twojego konta na Spotify.
  6. Po udzieleniu dostępu wróć do Messengera i kliknij na przycisk “Utwórz grupę odtwarzania” i wprowadź nazwę swojej playlisty.
  7. Możesz dalej kontynuować dodawanie utworów do listy odtwarzania, z poziomu konwersacji ze znajomymi, ale – gdy tylko playlista zostanie stworzona – możesz dodawać do niej piosenki z poziomu aplikacji.

Żeby nie było zbyt różowo – jeśli nie jesteś użytkownikiem premium, tak stworzonej playlisty nie posłuchasz w swoim telefonie. Ale na komputerze już tak – zawsze coś.

To co? Koniec z kłótniami z przyjaciółmi o piosenki w trakcie wspólnych wieczór? ;-)

Wieści z Rozładowani.pl