Jak sprawdzić czy wyciek danych na FB także dotyczył mojego konta?

Jak sprawdzić czy wyciek danych na FB także dotyczył mojego konta?

Opublikowano 19.10.2018 11:16 -


Pod koniec września część z Was z pewnością przeżyła szok (a przynajmniej zaskoczenie), gdy musiała niespodziewanie ponownie zalogować się na Facebooka. Wrażenie było jeszcze większe, gdy wyszło na jaw, że wydarzyło się to za sprawą kolejnego wycieku danych. Minęły nieco ponad 2 tygodnie, a Facebook postanowił podzielić się informacjami, które udało mu się zebrać na ten temat.

Jak czytamy w komunikacie wystosowanym przez zarząd platformy: „25 września 2018 r. okazało się, że hakerzy wykorzystali lukę wynikającą ze złożonej zależności pomiędzy trzema błędami systemu i uzyskali tokeny dostępu. Tokeny, podobnie jak klucz cyfrowy, służą do żądania określonych informacji za pośrednictwem naszej platformy. Zareagowaliśmy natychmiast, zabezpieczając serwis i wszczynając dochodzenie w celu ustalenia liczby osób, których dane były zagrożone”.

Jak sprawdzić czy moje konto zostało shakowane na Facebooku?

Dalej przeczytać można, że Facebook uznał za narażone na wyciek tokenów aż 90 milionów kont. Wszystkie 90 milionów kont, a właściwie ich tokeny, zostało zresetowanych. Efektem tego była konieczność ponownego zalogowania się. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy muszą zmieniać teraz swoje hasła, te bowiem nigdy nie trafiły w ręce osób, które wykorzystały lukę Facebooka. Jeżeli wierzyć podawanym informacjom, to przejęcie tokenów umożliwiło jedynie wgląd w informacje, które teoretycznie można byłoby ustawić jako publiczne.

 Sprawdź swoje konto

Wieści z Rozładowani.pl