Dlaczego warto zainstalować czujnik zalania wodą w swoim domu?

Nie da się ukryć, że smart produkty oferują nam obecnie rozwiązania, o jakich jeszcze do niedawna nie śniliśmy. Inteligentne urządzenia to w końcu nie tylko wygoda i praktyczność, lecz także nieograniczone możliwości, dzięki którym podniesiemy poziom bezpieczeństwa w swoim domu i otoczymy nasz dobytek należną opieką. Tak jest w przypadku czujnika zalania wodą, który nie tylko poinformuje domowników o ewentualnym zagrożeniu, lecz także, poprzez wdrożenie odpowiednich działań, pozwoli nawet zminimalizować ewentualne straty.

Jak działa takie inteligentne urządzenie? Jak możemy wykorzystać je w naszym domu? O to zapytaliśmy twórców Fibaro, którzy oddają w nasze ręce inteligentny czujnik zalania wodą – Flood Sensor.

Czujnik zalania wodą, dzięki któremu będziesz spać spokojnie

Flood Sensor to inteligentne urządzenie, w którym zastosowano szereg niezawodnych rozwiązań. Wszystko po to, aby smart system tego czujnika zalania wodą potrafił rozpoznawać fakty i potencjalne zagrożenia. Dzięki połączeniu nieograniczonych możliwości systemu Fibaro i funkcjonalności Flood Sensora możemy zabezpieczyć nasz dom na niespotykanym wcześniej poziomie. Wystarczy zainstalować czujnik zalania, aby mieć pewność, że nasz dom jest chroniony o każdej porze dnia i nocy. Co więcej, nie musimy obawiać się o to, że w razie ewentualnej awarii czujnik zalania wodą ulegnie uszkodzeniu i przestanie spełniać swoją funkcję. Flood Sensor jest nie tylko trudno zatapialny – został także zaprojektowany w taki sposób, aby po wykryciu przecieku, błyskawicznie odcinał dopływ wody.

Urządzenie, które zapewni Ci więcej niż bezpieczeństwo

Możliwości Flood Sensora nie kończą się na ochronie naszego domu przed zalaniem. Wyobraźmy sobie urządzenie, które nie tylko dba o bezpieczeństwo tego, co dla nas najcenniejsze, lecz także umożliwi utrzymanie w domu najbardziej optymalnej temperatury. Tak działa właśnie czujnik zalania wody od Fibaro, którego szerokie spektrum możliwości zaskoczy niejednego z nas. Wszystko za sprawą tego, że inżynierowie Fibaro wbudowali w to inteligentne urządzenie także czujnik temperatury, który sprawia, że może on pełnić funkcję kontrolera ogrzewania podłogowego. W jaki sposób działa? Wystarczy umieścić go na posadzce, aby zmierzył ciepło w wybranym przez nas miejscu, a następnie przekazał informację o tym inteligentnemu systemowi Fibaro, który dopasuje temperaturę do naszych oczekiwań.

Wybierz wariant dla Twojego domu!

Urządzenia oferowane przez Fibaro może zainstalować w swoim domu każdy z nas – także ci, którzy posiadają już inne inteligentne produkty i nie chcieliby z nich rezygnować. Aby wyjść naprzeciw naszym potrzebom, Fibaro zaprojektowało aż dwie linie Flood Sensora: jedną, przeznaczoną dla systemu Fibaro i drugą, współpracującą z Apple HomeKit. Zadbano o to, aby produkty kompatybilne z Apple HomeKit posiadały wszystkie funkcje standardowego czujnika zalania wodą i współpracowały z pozostałymi urządzeniami Fibaro. Jeśli więc posiadamy już system Fibaro lub inny oparty na technologii Z-Wave, wybierzmy produkt, który został zaprojektowany pod tę technologię. Jeśli jednak szukamy rozwiązania dostosowanego do Apple HomeKit, zdecydujmy się na odpowiednią wersję.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach inteligentnego czujnika zalania wodą? Zajrzyj na stronę producenta Fibaro i sprawdź, w jaki sposób Flood Sensor może podwyższyć poziom bezpieczeństwa i komfortu w Twoim domu!


Artykuł sponsorowany, przygotowany przez markę Fibaro.