Jak się rozpogodzi - patrzymy w niebo: dzisiejsze przeloty Starlink [rozkład]

Opublikowano 25.05.2020 10:19 -


W piątek się udało! Tak, mimo kiepskiej pogody wypatrzyłem okienko i udało się zaobserwować przelatujące satelity Starlink nad naszymi głowami. Jak będzie dzisiaj?

Według prognoz pogody mamy w Polsce około 60% szans na przejrzyste niebo. Będzie zatem jakaś okazja do przyjrzenia się lecącym satelitom. Wieczorem odbędzie się jeden przelot, a w nocy kolejny.

PRZELOTY STARLINK W poniedziałek 25.05.2020:

  • 22:49 – 19 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z Poniedziałku na wtorek 25.05/26.05.2020:

  • 01:59 – 20 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

starlink

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl