Jak ropocząć przygodę z bitcoin, czyli recenzja Bitmarket

Jak ropocząć przygodę z bitcoin, czyli recenzja Bitmarket

Opublikowano 18.01.2018 10:14 - 5 Akcja Partnerska


Popularność bitcoina w ostatnim czasie jest zatrważająca.
Z enigmatycznie brzmiącego słowa powstała zupełnie nowa, dostosowana do funkcjonujących w Internecie osób, pełnoprawna waluta.

Co za tym idzie – na potrzeby wprowadzenia do obiegu nowego pieniądza powstały również giełdy kryptowalut. Kilka słów o tym jak funkcjonują owe instytucje przeczytacie w poniższym artykule. Na tapet bierzemy drugą największą na polskim rynku giełdę, a mianowicie BitMarket.

Czym jest Bitcoin?

To zdaniem The Wall Street Journal: “radykalnie nowy, zdecentralizowany system zarządzania, sposób wymiany bogactwa w społeczeństwie. Mówiąc prościej, jest to jedna z najpotężniejszych innowacji w świecie finansów w ciągu ostatnich 500 lat”. W praktyce, to zdecentrowalizowana waluta internetowa. Oznacza to, że jest niezależna od banków, rządu oraz instytucji i nie ma centralnej instytucji zajmującej się jej emisją. Jej niezwykłą wygodą jest niesamowicie szybka i bezprowizyjna forma przekazywania w dowolne miejsce na świecie z pominięciem jakiejkolwiek instytucji oraz banku. Transfer ma miejsce dokładnie w chwili wysyłki Bitcoina. To waluta, tak zwana, open source, co sprawia, że dowolna osoba ma dostęp do kodu źródłowego i może zobaczyć jak owa waluta funkcjonuje. Bitcoin oparty jest
o matematykę i kryptografikę, co sprawia, że jest najbezpieczniejszą walutą na świecie nie dającą się sztucznie dodrukować czy sfałszować.

Bitcoin – wszystko, co musisz wiedzieć o najpopularniejszej kryptowalucie świata

Czym są Giełdy kryptowalut?

Wiedząc pokrótce czym jest mityczny bitcoin i mając go w swoim posiadaniu, tak jak w przypadku zwykłego pieniądza, zastanawiamy się czy można nim
w jakikolwiek sposób zarządzać skoro nie jest dostępny w formie fizycznej. Odpowiedź brzmi ZDECYDOWANIE TAK. W tym celu właśnie powstały giełdy kryptowalut. Są to platformy/serwisy internetowe gdzie, tak jak na zwykłej giełdzie użytkownicy składają oferty kupna/sprzedaży, ale już nie zwykłego pieniądza
a kryptowalut – takich jak bitcoin, monero czy ripple. Pierwsza z nich jest jednak najbardziej popularna.

Czym jest BitMarket?

To właśnie przykład giełdy internetowej zajmującej się kryptowalutami: BTC, BCC, LTC – z czego ostatnia z nich (Litecoin – jest obecnie drugą najbardziej popularną walutą). Giełda działa na rynku od marca 2014 roku w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej. Odpowiednio: www.bitmarket.pl oraz www.bitmarket.net.
Firma ma ponad 70 000 aktywnych użytkowników i w 2012 roku została nagrodzona Złotym Certyfikatem Rzetelności oraz jest członkiem prestiżowej organizacji Business Centre Club (polskiego związku pracodawców założonego
w 1991 w Warszawie).

Blockchain to nie bitcoin. To coś znacznie więcej

Co jednak wyróżnia BitMarket spośród innych giełd internetowych?

WZMOŻONE Bezpieczeństwo

Dzięki dwuskładnikowemu systemowi uwierzytelnienia oraz dodatkowe potwierdzenie wpłaty (poprzez wiadomość e-mail).

Ściana chwały

To miejsce w platformie pokazuje którzy specjaliści od spraw bezpieczeństwa zajmujący się ochroną przed atakami. Pośród nich są tak znane nazwiska w branży jak Sebastian Gilon. Poświadcza to o niezwykle wysokich standardach ochrony serwisu przed jakimikolwiek próbami włamania.

Prosty system prowizji

Na giełdzie obowiązują dwa rodzaje prowizji: Market Maker (składanie ofert kupna/sprzedaży) oraz Market Taker (korzystanie z ofert kupna-sprzedaży). Nie jest to jednak kwota stała, a uzależniona od obrotu na giełdzie w ciągu ostatnich 30 dni. Kiedy obrót rośnie – opłaty maleją.

Dodatkowy mechanizm – dźwignia

Bitmarket, to jedyna giełda posiadająca taki mechanizm. W przypadku zwykłej giełdy dokonujemy zawsze obrotu własnymi środkami – wydając poszczególne zlecania musimy mieć środki na pokrycie całości takiej dyspozycji. Handel
z dźwignią polega na zaangażowaniu dodatkowego kapitału, przez co brak powyższej możliwości nie jest przeszkodą w funkcjonowaniu na giełdzie (środki dodatkowe pożyczane są za niewielką opłatą manipulacyjną od innych użytkowników giełdy). Dźwignia pozwala również na inwestowanie zarówno we wzrost, jak i spadek kursu bitcoina lub litecoina, co pozwala niejednokrotnie osiągnąć większe zyski niż
w przypadku korzystania wyłącznie z własnego kapitału. Ogromnym plusem handlu z dźwignią jest możliwość zainwestowania maksymalnie dziesięciokrotności posiadanego kapitału. W porównaniu do giełd światowych jest rozwiązaniem niezwykle innowacyjnym. Korzystanie z dźwigni jest jednak zalecane zaawansowanym i bardziej doświadczonym użytkownikom giełdy.

Kryptowaluty w akcji, czyli czym jest ICO?

DODATKOWY MECHANIZM – SWAP

Jest to funkcjonalność bezpośrednio powiązana z dźwignią. To dzięki nim można pożyczać innym użytkownikom bitcoiny i litecoiny. W zamian za to inwestorzy regularnie płacą określoną kwotę. Dzięki wzmożonemu systemowi zabezpieczeń inwestor nie musi się obawiać o pożyczone środki – nie utraci ich nawet w wyniku zmian kursowych. To właśnie inwestor określa wysokość kontraktu oraz oprocentowanie. Nie istnieje jednak ich określony termin ważności. Konkurencja odbywa się właśnie w zakresie wysokości konkretnego, oferowanego oprocentowania.

Wpłacanie i wypłacanie – BANKOMAT

BitMarket księgowanie wpłat odbywa się automatycznie i dość często: kilka razy dziennie w dni robocze oraz jednokrotnie podczas dni wolnych. Z racji tego, że kurs bitcoina może zmienić się niezwykle szybko po tym jak środki znajdą się już na giełdzie można zgłosić się mailowo do do platformy o szybsze zaksięgowanie owych środków. Wypłaty również odbywają się kilka razy w ciągu jednego dnia. Wszystko powinno zająć około kilkunastu minut (korzystając z tak zwanego trybu szybkiego).
Pieniądze można wypłacić w jednym z 6 tysięcy bankomatów w całej Polsce – wszystko bez użycia karty (wymagany jest jedynie KOD – sms oraz PIN – przekazywany mailowo. Kod ważny jest przez 48 godzin a wypłaty są w pełni bezpłatne). W razie jakichkolwiek problemów BitMarket posiada fantastyczny system support (mailowy i telefoniczny dostępny w godzinach 7:30-23 (mail oraz (9-15 w dni robocze) – telefon.

GIEŁDA mobilna

Coś, bez czego w obecnych czasach już ani rusz!

Aplikacja działa oczywiście zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Ogromnym plusem jest jej złożoność – oprócz funkcji podstawowych oferuje ona również opisane powyżej funkcje dodatkowe.

działania charytatywne

BitMarket patronuje akcji „Bitcoin dla polskich organizacji charytatywnych”. Podczas korzystania z giełdy każdy z użytkowników może przekazać drobny datek na dowolną organizację z wyznaczonej listy.

Jak zacząć?

Po zatwierdzeniu linku aktywacyjnego przesłanego w wiadomości e-mail konto staje się w pełni aktywne. Po aktywacji konta musi ono zostać jeszcze zweryfikowane. Po przesłaniu odpowiednich dokumentów potwierdzających zgodność danych osobowych automatycznie odbywa się proces weryfikacji.
W następnej kolejności odbywa się weryfikacja adresu zamieszkania (wysyłany jest list ze specjalnym kodem , który należy wpisać w platformie). Następnie można od razu wpłacać kryptowaluty po kliknięciu opcji WPŁAĆ BITCOINY. Mając bitcoiny na swoim koncie można rozpocząć składanie zleceń. W przypadku dokonania zlecenia i jego zbieżności z innym, już istniejącym – zlecenia zostają dopasowane i następuje ich realizacja.

Chcesz kopać bitcoiny? Daj sobie spokój. Lepiej idź na giełdę

Podsumowanie:

 • jeden z liderów na rynku (2 miejsce w zestawieniu)
 • członek Business Centre Club
 • niezwykle bezpieczna platforma
 • platforma prosta w obsłudze
 • dodatkowe mechanizmy ułatwiające funkcjonowanie na giełdzie
 • prosty system prowizji
 • bardzo czytelna strona
 • świetnie działający support (telefon)+ mail – nawet w soboty!
 • bezpłatny system wypłat
 • możliwość księgowania środków poza ustalonymi godzinami księgowania (po wcześniejszym kontakcie)
 • działalność charytatywna

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad zainwestowaniu pary bitcoinów, to nie zwlekajcie zbyt długo. Giełdy kryptowalut, mimo swojej dość enigmatycznej nazwy są niezwykle proste i zarazem intuicyjne w funkcjonowaniu. Wszystkie informacje są jawne i w razie jakichkolwiek wątpliwości wszystko zostaje wyjaśnione. Przy wyborze giełdy warto poznać ofertę podmiotów dostępnych na polskim rynku, jednak zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

– kwestię zabezpieczeń w obrębie konkretnej giełdy
– zakres funkcjonalności (dostępne mechanizmy) oraz mobilność
– intuicyjność poruszania się w obrębie platformy

BitMarket jest to niezwykle korzystną propozycją dla każdego użytkownika – zarówno zaczynającego swoją przygodę z bitcoinem, jak i bardziej zaawansowanego gracza (taka osoba może bez większego wysiłku operować dźwignią w obrębie giełdy). To bezpieczne miejsce oferujące szereg funkcjonalności pozwalających na zwiększenie swoich przychodów, a zarazem platforma działająca charytatywnie (co wcale nie jest częstym postępowaniem). Pisząc zapraszam do zabawy, skłamałabym, ale zapraszam do odpowiedzialnego i bezpiecznego inwestowania na Bitmarket.pl.


Bitmarket.pl to polska giełda kryptowalut – sponsor naszego cyklu Tydzień z Bitcoin.

Wieści z Rozładowani.pl