Większość największych aplikacji social media pozwala nam na dzielenie się treściami, które widzimy w feedzie poprzez udostępnianie. Czy to memy, filmiki z kotkami, czy historie łamiące serce – Facebook, Twitter i LinkedIn dają nam taką opcję. W tej kwestii Instagram wciąż pozostaje w tyle.

Na ten moment Instagram nie dał nam opcji repostowania, czyli wrzucenia danej treści na nasz profil z zachowaniem jego oryginalnego stanu. Można tę kwestię jednak obejść za pomocą 2 prostych sposobów.

2 sposoby na repost na Instagramie

1. Zewnętrzna aplikacja

Wiemy nie od dzisiaj, że potrzeba jest matką wynalazku. W sklepach mobilnych jak App Store czy Google Play możemy znaleźć dziesiątki aplikacji, które, po zainstalowaniu, pozwalają nam na repost danej treści na Instagramie. Dzisiaj zobaczymy, jak to wygląda przy użyciu aplikacji Reposter, dostępnej w Google Play i App Store.

Lecimy:

  • Otwieramy Instagrama i przechodzimy do posta, którego chcemy zrepostować.
  • Klikając na trzy kropki w prawym górnym rogu posta, wybieramy opcję “Skopiuj link”.
  • Otwieramy aplikację do repostowania, np. Reposter. Tam powinien się już załadować post, do którego linka właśnie mamy w schowku na telefonie. Pojawi się wtedy podgląd posta wraz ze znakiem aplikacji w rogu.
  • Wybieramy ogromny, zielony button “Repost”.
  • Następnie wybieramy, gdzie konkretnie chcemy zszerować danego posta. Tutaj interesuje nas opcja “Instagram Feed” i tą też wybieramy.

I cyk, aplikacja automatycznie załadowuje posta na naszym koncie na Instagramie wraz z jego podglądem.

2. Metoda „na screenshot”.

Druga metoda to po prostu screenshot danego posta. Robimy zrzut ekranu, przycinamy w edycji zdjęć w galerii i wrzucamy na Instagrama. Cyk, i gotowe :)

Warto pamiętać o wcześniejszym upewnieniu się, że mamy zgodę od autorów/autorek posta. Nawet w social media istnieją i funkcjonują prawa autorskie i majątkowe. Najlepiej zapytać konkretnie i wprost daną osobę, czy możemy z ich treścią/treściami zrobić faktycznie to, co mamy w planach. Wiecie, żeby nie było później kwasów ;)