Jak przywrócić stary wygląd mBanku?

Jak przywrócić stary wygląd mBanku?

Opublikowano 25.05.2018 12:57 -


Ostatnio spory szum wywołała zmiana interfejsu mBanku. Miałem również okazje zabrać głos w dyskusji, bo miałem wrażenie, że nie wszystkie style CSS się wczytały, ale podchodząc uczciwie do sprawy, zapytałem o istotę zmian samego mBanku. Dzisiaj pewna ciekawostka, jak przywrócić stary wygląd mBanku?

Oczywiście to zwykła ciekawostka, żadne stałe rozwiązanie. W sieci znajduje się także instrukcja jak zrobić to permanentnie, ale linkował nie będę, bo nie polecam instalowania żadnych dodatkowych wtyczek, tym bardziej jeśli chodzi o bankowość elektroniczną.

Otóż kluczem do sukcesu jest usunięcie klasy stylów CSS, odpowiedzialnej za nowy interfejs. Możecie usunąć ją z kodu strony lub proście, tj. za pomocą konsoli np. w Google Chrome.

Zapytaliśmy mBank o ostatnie zmiany interfejsu, oto co nam powiedzieli

Jak przywrócić stary wygląd mBank?

Należy odpalić konsolę w Chrome (Windows: CTRL + Shift + J / macOS: CMD + Option + J) i wkleić kod poniżej i wcisnąć Enter.

[code] $(‘.lifting’).removeClass(‘lifting’); [/code]

I mamy stary interfejs. Potraktujcie to jako czystą ciekawostkę, bo oczywiście zniknie on przeładowaniu strony, ale jak wspomniałem wcześniej, nie zalecam instalowania żadnych wtyczek, by zachować na stałe to rozwiązanie. Ot lepiej zacząć się przyzwyczajać, tym bardziej że jak obiecuje mBank, kolejne zmiany już latem.

Podejrzałem, to na fejsbukowej grupie Usability PL.

Wieści z Rozładowani.pl