Jak pobrać wszystkie swoje zdjęcia oraz wideo z Google Photos i YouTube

Jak pobrać wszystkie swoje zdjęcia oraz wideo z Google Photos i YouTube

Opublikowano 4.09.2018 12:59 -


Google daje możliwość pobrania wszystkich swoich danych, które znajdują się w ich usługach. Funkcja ta dotyczy także naszych zdjęć z Google Photos oraz filmów na YouTube.

Kiedyś była Picasa – program desktopowy umożliwiający dostęp do naszych zdjęć oraz filmów trzymanych w usłudze Google Photos. Dzięki niej mogliśmy w dowolnym momencie pobrać całą zawartość, zrobić jej kopię lokalną czy po prostu skasować. Teraz niestety nie jest już tak prosto.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Korzystając z Google Photos, na raz możemy pobrać tylko skończoną ilość zdjęć. Pobieranie wielu partii po 500 zdjęć max nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, patrząc na to, jak ogromne ilości jesteśmy w stanie wytworzyć.

W moim przypadku jest to około 85GB, 18 303 zdjęć.

Na szczęścię Google udostępnia możliwość pobrania całej zawartości swoich usług. Włączamy narzędzie do archiwizacji danych, wybieramy jakie usługi nas interesują i czekamy. Mamy możliwość zapisania archiwów na dysku Google lub wybrania opcji powiadomienia email, gdy pliki zostaną przygotowane.

Jak pobrać wszystkie zdjęcia z google

Używając narzędzia do pobrania swoich danych, zaznaczamy usługę Google Photos / Zdjęcia. Definiujemy, w jaki sposób mają być podzielone archiwa oraz w jaki sposób ma poinformować nas Google, gdy stworzy archiwum.

Po wybraniu opcji Utwórz Archiwum Google zacznie przeszukiwać swoje usługi w celu znalezienia wszystkich danych, a następnie zacznie pakować je do archiwum. Proces przygotowywania Archiwum może chwilę potrwać. No, chyba że nie masz dużej ilości plików w usłudze.

Gdy już wszystkie Twoje zdjęcia zostaną spakowane i przygotowane do pobrania, otrzymasz link do archiwum.

Klik Klik Klik i dziesiątki gigabajtów multimediów lecą na Twój dysk.

Po rozpakowaniu archiwum wszystkie zdjęcia dostępne są w takiej samej strukturze katalogów jak albumy na Google Photos. W paczce znajduje się także index.html, który pozwala nam w prosty sposób poruszać się po zawartości. Jest bardzo przydatny, jeśli eksportujemy większą ilość danych, z kilku usług.

Swoje wszystkie zdjęcia z usługi Zdjęcia Google / Google Photos możesz pobrać pod adresem: https://takeout.google.com/settings/takeout

jak pobrać film z youtube

Jeśli chcesz pobrać wszystkie filmy ze swojego kanału na YouTube, możesz zrobić to w tym samym miejscu i dokładnie w ten sam sposób jak Zdjęcia. Wystarczy tylko zaznaczyć usługę YouTube. Dodatkowo oprócz filmów znajdziemy tam swoją historię komentarzy (sporo się uśmiałem widząc te, które w 2010 roku wystawiałem), listę subskrypcji itp.

Pod tym jednym adresem możesz zarchiwizować wszystkie swoje dane z każdej usługi Google, pobranie e-maili z Gmaila, pobranie zawartości Google Drive, kręgów z Google+ ;) Co tylko Google o Tobie wie.

Z tego, co przeczytałem – pobierając w ten sposób zdjęcia, traci się dane EXIF.

Wieści z Rozładowani.pl