Microsoft udostępnił wersję beta Windows 11.

Jeśli nakręciliście się na system MacOS Windows 11, to zapewne mieliście nadzieję na szybkie jego przetestowanie. I tak właśnie się dzieje, bo po kilku tygodniach od zapowiedzi, Microsoft udostępnił wersję beta najnowszego systemu.

R E K L A M A

Dostęp do testów mają zarejestrowani testerzy w programie Microsoft. Mieli możliwość sprawdzenia wersji dostępnej do tej pory, jednak była ona mocno „deweloperska” i zawierała szereg błędów. Wypuszczona właśnie beta w sposób znaczący zbliżona jest do wersji ostatecznej, a można ją już pobierać.

Windows 11 – jak pobrać wersję testową?

Jak wspomniałem, Microsoft zezwala każdemu na testowanie jedenastki, która powinna być na tyle stabilna, że można ją instalować na komputerze. Warto jednak pamiętać, że robicie to na własną odpowiedzialność. Pobieranie – o dziwo – jest proste i sprowadza się do kilku kroków:

  1. Przechodzimy do Ustawień Windows
  2. Następnie wybieramy Aktualizacje i Zabezpieczenia
  3. Następnie po lewej stronie odszukujemy zakładkę „Niejawny program testów Windows”

Tutaj musimy wyrazić zgodę na opcjonalną diagnostykę, a następnie system będzie gotowy do pobrania:

windows 11 pobieranie beta

Pamiętajcie oczywiście o wcześniejszym sprawdzeniu możliwości Waszego komputera. Jak wiadomo wymagania były dość zawiłe i wywołały sporo zamieszania.

Microsoft Windows 11 – wymagania

  • Procesor: 64-bitowy z co najmniej dwoma rdzeniami, taktowany zegarem 1 GHz lub szybszy albo zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
  • Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą i ze sterownikiem WDDM 2.0
  • RAM: 4 GB
  • Miejsce na dysku: 64 GB
  • Oprogramowanie układowe: UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu
  • Moduł TPM: Mikroukład Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0
  • Połączenie z Internetem: niezbędne do ukończenia konfiguracji przy pierwszym użyciu

Jeśli interesuje Was więcej informacji na temat programu testów i samej beta wersji Windows 11 to warto zapoznać się z tekstem na oficjalnym blogu Windows.