W środku jest najgorzej - jak patrzeć na porażkę [s02e17]? WWWłaśnie Podcast

Opublikowano 25.02.2020 8:07 -


Na początku każdej inicjatywy jest ogromne zaangażowanie, pozytywne emocje, chęć do pracy. Nie ważne czy dotyczy to jakiegoś małego, pobocznego projektu, pracy nad produktem w firmie, w której jesteśmy zatrudnieni czy też kadencji wyborczej.

Jednak po takim optymistycznym starcie przychodzi BAU, czyli business as usual. Po polsku można by powiedzieć, że są to codziennie zadania, zwykła praca. Nasz entuzjazm zaczyna słabnąć. Napotykamy na coraz większą ilość problemów. Jesteśmy w środku. Jeśli miałby to być wykres, na osi pionowej byłoby zaangażowanie, a na poziomej czas, to przybrałby on kształt litery U.

Jak patrzeć na porażkę, by wyciągać wnioski?

Będąc na środku jeśli spojrzymy wstecz i popatrzymy na to, co jest do zrobienia to możemy stwierdzić że jesteśmy w d..., w złym miejscu. Przed nami i za nami nie ma efektów. Łatwo się poddać. Nie mamy jeszcze nic, a do końca daleka i często wyboista droga.

Na domiar tego, może się zdarzyć, że pracujemy nad czymś nowatorskim, innowacyjnym. Wtedy należy spodziewać się, że środek wykresu będzie znacznie oddalony od początku i końca. Dlaczego? Ponieważ napotkamy mnogość problemów, których nikt jeszcze nie rozwiązał, bądź ich kombinacja doprowadzi nas do wyrywania włosów.

W końcu to innowacja. Jak już miniemy ten środek, to powinno się wszystko mieć ku lepszemu. Warto jednak o nim pamiętać. To na niego natkniemy się, zanim zaczniemy dopinać ficzery, zanim będzie widać cel, który chcieliśmy osiągnąć na początku i zanim strzelą korki szampana. Linki do treści, o której mówimy znajdziecie tu i tu

Zapraszamy na odcinek 17 "jak patrzeć na porażkę". Klasycznie na YouTube, gdzie zachęcamy do subskrypcji kanału, aby być z kolejnymi odcinkami na bieżąco. Tutaj też najprościej wejść z nami w interakcje poprzez komentarze. Jeśli macie jakiś pomysł na odcinek, zachęcamy do podzielenia się.

Znajdziecie nas również na Spotify:

Jesteśmy też na iTunes i właściwie wszędzie. A jeśli nas gdzieś nie ma to daj nam znać.

No i klasycznie - można nas słuchać również przez nasz player

Wieści z Rozładowani.pl