Jak odzyskać login i hasło do WordPressa?

Opublikowano 24.10.2016 8:27 -


Czasami bywa tak, że nie logowałeś się do panelu administracyjnego WordPressa od bardzo dawna i nie pamiętasz hasła. Co więcej, nie pamiętasz również maila, jaki przypisałeś do swojego konta. Odzyskanie hasła jest więc niemożliwe.

Na szczęście jest na to sposób. Jedyne co musisz posiadać to dostęp do swojego phpMyAdmin. Jeśli nie znasz tych danych skontaktuj się z działem pomocy hostingu, na pewno pomogą. Na naszym hostingu  LH.pl dane do logowania znajdziesz w zakładce serwery -> bazy mysql. Hasło jest zaszyte w pliku wp-config.php pod pozycją:

define( 'DB_PASSWORD', 'tutaj podane bedzie haslo' );

Po zalogowaniu do phpMyAdmin Twoim oczom ukaże się panel. Po lewej stronie znajdziesz listę baz danych. Wybierz tę, z którą połączony jest WordPress

1

Po wybraniu odpowiedniej bazy danych wyświetli ci się lista jej tabel. Wybierz tę z _users w nazwie (domyślnie wp_users, jeśli nie zmieniłeś prefiksu na etapie instalacji).

2

Teraz przed oczami będziesz miał listę wszystkich kont użytkowników danego WordPressa (w moim przykładzie jest jedno konto). Odszukaj swoje i kliknij edytuj.

Alternatywa: na tym etapie wejdziesz również w posiadanie swojego loginu (user_nickname) oraz maila do niego przypisanego (user_email). Na podstawie tych danych jesteś w stanie odzyskać istniejące hasło w /wp-admin.

3

Teraz odszukaj wiersz user_pass. W kolumnie wartość widnieje zaszyfrowane hasło. Skasuj je i wpisz nowe hasło dla swojego konta. Hasło wpisz “ludzkim” językiem, np. tojestmojebezpiecznehaslo74539

Następnie w kolumnie funkcja wybierz MD5. To pozwoli zaszyfrować nowo wprowadzone hasło. Kliknij wykonaj i gotowe. Teraz możesz logować się do WordPressa nowym hasłem.

4

Jak widać operacja zmiany hasła na bazie danych nie jest taka trudna i straszna jak mogłoby się wydawać, a wiedza zawarta w tym poradniku przyda się na krytyczne sytuacje.


Jakub Orłowski – specjalista ds. marketingu w LH.pl Zafascynowany popkulturą i e-marketingiem. Internet uważa za największe osiągnięcie ludzkości. WordPressowy samouk, poleca każdemu przygodę z tym CMS-em. Po godzinach wspiera NGO.
Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz