Odpowiedź brzmi: proxy. Może nie będę sie zagłębiał w to jak to działa, tylko pokaże wam dwa rozwiązania, dla mniej i bardziej zaawansowanych.

Obejście nr 1 (dla mniej zaawansowanych)

Wystarczy otworzyć stronę świadczącą usługę proxy przez web. Jednym z takich serwisów jest hidemyass.com. Co należy zrobić by odblokować strony za pomocą tego serwisu? Wystarczy w odpowiednim polu podać adres zablokowanej strony i ot dostęp gwarantowany :)

Niestety ta metoda ma problem z obsługą ciasteczek, stąd mogą wystąpić problemy kiedy będziecie sie próbowali gdziekolwiek zalogować (np. facebook)

Serwisów tego typu jest dość sporo, wystarczy wpisać w googla fraze web proxy

Obejście nr 2 (dla bardziej zaawansowanych)

Drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany jednak wygodniejszy niż opcja powyżej. Co należy zrobić? Jeżeli posiadasz przeglądarkę Firefox, pobierz wtyczkę o nazwie FoxyProxy, następnie dopisać kilka dostępnych proxy (listę znajdziecie tutaj). Następnie dodane proxy uruchomić, ot dostęp gwarantowany.

O ile w tym wypadku nie ma problemu z obsługą ciasteczek, to z pewnością prędkość działania stron będzie nieco wolniejsza niż przy użyciu łącza bez proxy.

Obejście nr 3 (dla zupełnych laików komputerowych)

Innym i teoretycznie najprostszym rozwiązaniem jest spuszczenie łomotu informatykowi, co by zrozumiał, że dostępu do stron nie wolno blokować ;)


Posłuchaj nas!