Jak nie używać fotoszopa?

Jak nie używać fotoszopa?

Opublikowano 27.08.2015 8:20 - 5


Misie Pysie, nie nadużywajcie fotoszopa.
Nie. I już.

Boogie pokazuje jak bardzo to, na co zwykliśmy patrzeć, jest przekłamane.
3 8
Po co?
Coraz częściej spotykam w sieci tego typu akcje, pokazujące, że Photoshop to duża kobyła, mająca cały wachlarz szerokich możliwości, jednak jest często wykorzystywana przeciwko nam. To potężne narzędzie powoduje, że każdy, znający choć podstawowe funkcje jest w stanie upiększyć byle jakie zdjęcie.

Niestety, ta funkcja jest nagminnie wykorzystywana nadal przez wszelakie magazyny promujące modę, styl, zdrowie i urodę. Śmiejmy się, nie śmiejmy, ludzie wierzą w to, że to co widzimy na tabloidzie to ta “prawdziwa” twarz.  Psze Państwa, przykro stwierdzać, acz to mistyfikacja, farsa, drwina z człowieczeństwa.

Brawa i ukłon w stronę twórców teledysku Nouveau Parfum. Podczas całego clipu patrzymy na zmieniającą się twarz artystki w programie fotoszopopodobnym.. Szyja się wydłuża, cera pięknieje, oczy się kolorują, włosy jaśnieją – czego człowiek sobie by nie zamarzył.

Trzeba dodać tutaj również małą dygresję – ktoś chce pokazać, że mimo głosu, kawału dobrego głosu, liczy się wygląd. Bo przecież kupujemy oczami, nie?


Uważam, że im więcej oznak w sieci, że jesteśmy oszukiwani w ten sposób, tym lepiej. Co myślicie?

Wieści z Rozładowani.pl