Jak naprawić toaletę? Czyli o co najczęściej pytamy Google

Jak naprawić toaletę? Czyli o co najczęściej pytamy Google

Opublikowano 6.09.2017 20:58 - 1


Gdy stajemy w obliczu problemu – niezależnie od tego czy jest nim zepsuta pralka, czy kolejny pryszcz na naszej twarzy – poszukiwania instrukcji jego rozwiązania zwykle zaczynamy od wpisania odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę internetową. Google News Lab przygotowało stronę, na której możemy sprawdzić, jakich porad najczęściej potrzebują internauci. Niektóre z nich są co najmniej zaskakujące.

Google podzieliło się globalnymi statystykami dotyczącymi wyszukiwań typu „jak to zrobić”. Autorzy strony skupili się przede wszystkim na naprawach domowych i jak się okazuje, w Polsce najczęściej poszukujemy porad na temat drzwi, okien i ścian. Świetnie za to radzimy sobie z naprawą toalet i gniazdek elektrycznych – z badań wynika, że o to pytamy najrzadziej.

Jeżeli chodzi o inne części świata, w Ameryce Północnej i Azji największy problem stanowią toalety, w Rosji i na Ukrainie pralki, a w krajach o cieplejszym klimacie lodówki.

Badania Google dotyczyły również dużo ważniejszych pytań, na przykład na temat relacji międzyludzkich. W czołówce znalazły się: „jak całować” i „jak zajść w ciążę”. Innymi zagadnieniami trapiącymi internautów okazały się: „jak zawiązać krawat”, „jak zarobić pieniądze” czy „jak ugotować jajko”.

Wbrew pozorom, takie informacje nie stanowią jedynie ciekawostki, a mogą okazać się bardzo dobrym narzędziem przy tworzeniu treści na stronach internetowych. Dzięki nim można szybciej i łatwiej trafić do czytelników. Google śledziło także częstotliwość konkretnych wyszukiwań w ciągu roku.

O ile informacja o najczęstszym wpisywaniu w wyszukiwarkę frazy „jak schudnąć” w okolicach świąt i wakacji raczej nikogo nie dziwi, o tyle wiedza o tym, że w danym sezonie najpopularniejszym poradnikiem jest „jak kręcić spinnerem”, może się okazać całkiem przydatna i pozwoli stworzyć treść najbardziej pożądaną przez czytelników. Statystyki wyszukiwań przygotowane przez Google znajdziemy na stronie How to fix a toilet.


Autorką artykułu jest Justyna Smoleńska.

Wieści z Rozładowani.pl