Jak naprawić "black screen" na iPhonie/iPadzie i przywrócić utracone dane?

Jak naprawić “black screen” na iPhonie/iPadzie i przywrócić utracone dane?

Opublikowano 22.05.2018 12:55 Aktualizacja: 22.05.2018 12:56 - Akcja Partnerska


Jakiś czas temu mój znajomy borykał się z tzw. problemem black screena w swoim iPhonie. Przeszukał wiele poradników na ten temat, ale żaden z nich nie dawał mu konstruktywnego rozwiązania. Do czasu – w końcu trafił na pewne narzędzie, które pomogło mu się rozprawić z tym problemem.

Black screen to sytuacja, kiedy iPhone – od czasu do czasu – nie chce się włączyć. Żeby najpierw jednak rozwiązać ten problem, trzeba znaleźć jego przyczynę. Może się okazać – i tak zapewne jest w większości przypadków – że telefon nie chce się uruchomić ze względu na uszkodzenie mechaniczne. Cóż – w takim przypadku sami raczej sobie nie poradzicie. Jeśli jednak Wasz smartfon nie wpadł Wam do wody, czy nie upuściliście go – warto sprawdzić narzędzie dr.fone od Wondershare, które być może pozwoli Wam naprawić “black screen” i przywrócić utracone dane.

Black screen – jak naprawić bez utraty danych?

Konieczne będzie zainstalowanie dr.fone na swoim komputerze – narzędzie dostępne jest zarówno dla komputerów z Windowsem, jak i tych – co nie powinno zaskoczyć – sygnowanych nadgryzionym jabłkiem. Wciśnij przycisk “Repair”.

Następnie podłącz urządzenie do komputera i kliknij przycisk “Start”.

Postępuj zgodnie z instrukcją.

Następnie podaj podstawowe dane o Twoim telefonie – model, wersję oprogramowania i kliknij przycisk “Pobierz”.

Program pobierze teraz aktualizację odpowiednią dla Twojego oprogramowania.

Po zakończeniu aplikacja automatycznie rozpocznie naprawianie telefonu. Nie odłączaj telefonu od komputera. W tym miejscu może nam się także pojawić komunikat o tym, czy chcemy zachować nasze dane – koniecznie go zaznaczcie!

Po uruchomieniu telefonu w trybie normalnym wyświetli się poniższy komunikat. Możesz teraz bezpiecznie odłączyć telefon od komputera – wszystko powinno już działać normalnie.

Jak odzyskać utracone dane z iPhone’a?

Jeśli zdarzy się, że Twoje dane w jakiś sposób zostały usunięte (np. próbowałeś rozwiązać ten problem w inny sposób), poniżej krok po kroku, jak odzyskać utracone dane z urządzeniu z systemem iOS.

Podłącz urządzenie do komputera i uruchom program dr.fone, następnie wciśnij przycisk “Recover

Co ważne, przed uruchomieniem narzędzia powinniśmy pobrać najnowszą wersję iTunes. Gdy program wykryje Twoje urządzenie, pokaże się okno jak poniżej. Możemy w tym miejscu wybrać, które dane mają zostać przywrócone.

Potem wystarczy kliknąć przycisk “Start Scan”, aby umożliwić programowi przeskanowanie iPhone’a/iPada/iPoda w poszukiwaniu skasowanych lub utraconych danych. Proces skanowania może potrwać kilka minut, w zależności od ilości danych w urządzeniu.

Po zakończeniu skanowania można zobaczyć jego wynik wygenerowany przez program. Dane utracone i istniejące na urządzeniu są wyświetlane w kategoriach. Aby odfiltrować usunięte dane z urządzenia, można przesunąć opcję “Only display the deleted items” na włączone. Klikając typ pliku po lewej stronie, można wyświetlić podgląd znalezionych danych. Co więcej – w przypadku wielu danych – można wyszukać określony plik, wpisując słowo kluczowe w polu wyszukiwania. Następnie zapisz dane na komputerze lub urządzeniu, klikając przycisk odzyskiwania.

Nie tylko do odzyskiwania utraconych danych

dr.fone jest o tyle ciekawym narzędziem, że za jego pomocą zrobimy także o wiele więcej niż przywrócenie utraconych danych. To według mnie dość kompleksowe narzędzie do zarządzania naszym urządzeniem i informacjami  na nim zapisanymi. Dzięki niemu m.in. skopiujemy dane, czy oczyścimy nasz telefon.

Znacie coś podobnego na Androida? Co polecacie?

 Sprawdź dr.fone


Wpis powstał przy współpracy z marką Wondershare.

Wieści z Rozładowani.pl