Rok, który minął od ostatniej premiery, został przeznaczony na zaawansowane badania kształtu ludzkiego ucha. Na bazie tysięcy kształtów uzyskano dodatkowe milimetry, w których znalazło się miejsce na nowe podzespoły.

Elite 85t

Choć z zewnątrz Elite 85t nie różnią się znacząco od swoich poprzedników, wprawne oko znajdzie różnice. Nowy kształt jest delikatnie bardziej owalny. Wewnątrz uzyskanej przestrzeni znalazło się zatem miejsce na dodatkowy układ, który jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za redukcję szumów, dodatkowy mikrofon od strony ucha oraz nowe 12-milimetrowe przetworniki.

Jabra Elite 85 Exploded View LB

Względem poprzednika zdecydowano się na jeszcze jedną zmianę, dla wielu kluczową, Elite 85t posiada półotwartą budowę. Taka zmiana powinna zredukować efekt zatkania, jaki towarzyszy zamkniętej budowie. Z drugiej strony jednak uzyskanie dobrego ANC przy otwartych słuchawkach jest znacząco trudniejsze, stąd też zdecydowano się na dodatkowy mikrofon od strony ucha. Wszystko po to, aby dokładniej wyciąć tło.

Jabra Elite 85 Angle 3 Charging Unit LB Titanium Black

Bateria zastosowana w Elite 85t pozwoli na słuchanie 5,5h przy włączonym ANC. Ładowane bezprzewodowo etui naładuje wielokrotnie słuchawki wydłużając ten czas o kolejne 25h. Same słuchawki mają certyfikat IPX4, czyli są odporne na pot oraz warunki atmosferyczne.

Cena i dostępność

Jabra Elite 85 Angle 2 LB Titanium Black

Model Jabra Elite 85t trafi do sklepów w listopadzie tego roku w cenie 229 EUR, czyli ok. 999zł. Początkowo będą dostępne w kolorze czarno-tytanowym, w styczniu gama kolorów poszerzy się o złoto-beżowy, miedziano-czarny, czarny i szary.

Elite 75t – aktualizacja

Jabra Elite Active 75t Mint Water

A oto miła niespodzianka – Jabra wprowadzi aktualizację oprogramowania dla modeli Elite 75t i Elite Active 75t, która doda ANC. Współpraca inżynierów z Jabra i Qualcomm zaowocowała ANC, który ma działać bardzo dobrze pomimo braku trzeciego mikrofonu. Jak łatwo się spodziewać, nie będzie to tak oszałamiający efekt, jak Elite 85t, ale nadal ich decyzja zaskakuje. Model 75t będzie również stale dostępny w sprzedaży i o ile zakupimy je po październiku, będą one zaktualizowane o tę funkcję prosto z pudełka.

Elite 85t Sound ANC LB

Ciężko ocenić na ten moment działanie „zaawansowanego ANC” w porównaniu do klasycznego z Elite 75t, ale sam fakt promowania dwóch stopni odszumiania zapewnia, że różnica powinna być odczuwalna. Sama możliwość ustawiania 1 z 5 poziomów dla odszumiania oraz przepuszczania dźwięku, dla wielu może okazać się wystarczające, aby zdecydować się na nowy model. Pozostaje nam zatem zaczekać do pierwszych testów.


Posłuchaj nas!