Trzy cechy, które są dla mnie najważniejsze, gdy wybieram słuchawki Bluetooth, to fakt by przyzwoicie grały, były wygodne i dobrze wyglądały. Oczywiście są też wartości dodane jak dobra aplikacja, dodatkowe funkcje lub zasięg połączenia BT. Chcę się podzielić moimi pierwszymi wrażeniami z używania słuchawek Jabra Evolve 65e, które mają tego wszystkiego po trochu, pomimo swojego biznesowego przeznaczenia.

Jabra to jedna z trzech firm, którą wymieniam, gdy ktoś pyta o zestawy słuchawkowe do prowadzenia rozmów. Firma ma też w swojej ofercie wiele produktów z przeznaczeniem do wykorzystania przy uprawianiu sportu. Ostatnio wypuściła też ciekawe i przystępne cenowo słuchawki TWA. To testów użyczono mi jednak sprzęt o całkiem innym przeznaczeniu. Długie i częste rozmowy telefoniczne bywają męczące, zwłaszcza jeśli prowadzimy je na mieście. Jabra Evolve 65e to zestaw słuchawkowy na pałąku, który ma uczynić je znacznie lepszymi.

Warto tu też wspomnieć, że model do testów to prawie najwyższy model słuchawek bezprzewodowych na pałąku z rodziny Evolve. Cena katalogowa tego modelu na stronach producenta to 879 zł. Najniższa cena w popularnej wyszukiwarce jest jednak mniejsza i wynosi około 540 zł.

R E K L A M A

Zawartość opakowania

Opakowanie, w którym dostarczane są słuchawki wykonane jest z „szarego” kartonu, który zdradza troskę firmy o ekologię. Wewnątrz znajdziemy tackę z wytłoczeniem, w której spoczywają słuchawki.

jabra evolve 65e

W opakowaniu znalazły się instrukcje, zestaw dodatkowych zaczepów dousznych i gumek EarGels w różnych rozmiarach (koszt rynkowy 56,90), pomarańczowy kabel Micro USB do ładowania słuchawek, neoprenowe etui oraz adapter USB BT Jabra Link 370. Zdziwił mnie ten ostatni, bo jego koszt to 235 zł, a w przypadku Evolve 65e otrzymujemy go w zestawie.

Wykonanie

Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę słuchawek, to wiemy czego powinniśmy się spodziewać. Faktycznie wykonanie tego modelu zgodne jest z charakterem pracy osób, do których kierowane są słuchawki. Jakość wykonania to mocna strona słuchawek — wyglądają świetnie zarówno założone na bluzę, jak i wizytową koszulę.

jabra evolve 65e

Pałąk słuchawek jest elastyczny i dobrze spoczywa na karku. Wykonany jest z kilku materiałów. W części elastycznej z gumy dalej z aksamitnego w dotyku silikonu (naprawdę!), za którym znalazł się stalowy element dekoracyjny. Oddziela on plastikową obudowę (na prawej znajduje się port ładowania oraz 3 przyciski funkcyjne). Za nią znalazł się gumowy przewód, który wieńczą przetworniki słuchawek (o całkiem dużej średnicy 12 mm). Tuż przed prawą słuchawką jest też moduł mikrofonu z dedykowanym przyciskiem funkcyjnym oraz diodą, która ma za zadanie sygnalizowanie trybu „nie przeszkadzać”. Prawa i lewa słuchawka posiada w sobie magnes, który je do siebie łączy. To ważne, bo w ten sposób, możemy zatrzymać odtwarzanie muzyki lub zakończyć rozmowę.

Zarówno elementy plastikowe, jak i gumowe są dobrze spasowane. Przyciski są wyczuwalne a ich obsługa jest intuicyjna. Cieszy mnie to, bo w przypadku innych producentów narzekałem na obsługę (chociażby w recenzji słuchawek Audio-Technica). Jedyne, na co mogę narzekać to dioda LED informująca o stanie urządzenia, która jest mikroskopijna i słabo zauważalna.

Pierwsze wrażenia

Miałem już do czynienia zarówno ze słuchawkami na pałąku, jak i tymi przeznaczonymi dla biznesu. Muszę jednak przyznać, że słuchawki łączące obie te grupy, to dla mnie nowość. Tym chętniej przyjżę się bliżej Jabra Evolve 65e.

jabra evolve 65e

To, na co pierwsze zwróciłem uwagę to solidne wykonanie i łatwość obsługi. Evolve 65e można sparować z 8 urządzeniami, a połączenie jest utrzymywane z dwoma jednocześnie. To duża wygoda, gdy ktoś korzysta z dwóch telefonów lub telefonu i komputera. Słuchawki mają wiele funkcji dodatkowych, które obsługujemy przez aplikację. Te najważniejsze, to funkcja redukcji szumu podczas rozmów, informacja świetlna o trybie „nie przeszkadzać” oraz tryb odtwarzania dźwięków otoczenia. Oprócz tego aplikacja obsługuje profile ustawień oraz korektor osobno dla rozmów i muzyki. Słuchawki posiadają certyfikaty Microsoft Skype for Business oraz UC. Spełniają też normę odporności na wodę i kurz IP54.

Czas pracy na baterii to wedle producenta 8 godzin prowadzenia rozmów oraz 13 godzin odtwarzania muzyki. Pierwsze testy wskazują, że to czas jak najbardziej realny.

Czas pracy słuchawek i inne szczegóły opiszę dokładnie w pełnej recenzji. Jeśli chcecie, żebym zwrócił na coś szczególną uwagę, zgłoście to w komentarzu ;).

Galeria zdjęć

Specyfikacja

Dźwięk 
Mikrofon Technologia redukcji szumów otoczenia z poczwórnym mikrofonem
Przetwornik Dynamiczny, przetwornik 12 mm
Szerokość pasma głośnika – tryb muzyki 20 Hz do 20 KHz
Szerokość pasma głośnika – tryb rozmowy 100 Hz do 8 kHz
Pasywna redukcja szumów Tak (uszczelnione wkładki douszne), zaczepy (3 rozmiary S/M/L z zestawem akcesoriów)
Funkcja Hear Through Włącz tę funkcję za pomocą Jabra Direct, aplikacja Jabra Sound+
Certyfikaty Microsoft Skype for Business, Cisco, Avaya, Unify i inne
Niestandardowa regulacja rozmów Korektor z trzema ustawieniami wstępnymi (włącz tę funkcję za pomocą Jabra Direct, aplikacja Jabra Sound+)
Niestandardowa regulacja muzyki Korektor z pięcioma pasmami (włącz tę funkcję za pomocą Jabra Direct, aplikacja Jabra Sound+)
Dopasowanie i wygoda
Typ zestawu słuchawkowego Pałąk na szyję
Zaczep douszny Zaczepy (3 rozmiary S/M/L z zestawem akcesoriów)
Wkładki EarGels™ Owalne wkładki douszne z silikonu (3 rozmiary S/M/L z zestawem akcesoriów)
Materiał EarGels™ Guma silikonowa
Materiał pałąka na szyję TPE
Odporny na wodę i pył Tak, IP54
Magnesy we wkładkach dousznych Do łatwego i wygodnego umieszczania wokół szyi, tj. gdy wkładki są podłączone, muzyka zostanie wstrzymana lub połączenie zostanie zakończone.
Łatwa obsługa
Intuicyjne sterowanie dźwiękiem Odbieranie/kończenie rozmów – Odrzucanie rozmów – Regulacja głośności – Sterowanie utworami1 – Odtwarzanie/wstrzymywanie muzyki
Alarm z wibracjami Tak, w pałąku na szyję
Przycisk obsługi głosowej Tak
Asystent głosowy Dostęp do Amazon Alexa, Siri® i Google Assistant™ za pomocą jednego kliknięcia
Bateria
Czas rozmów Do 8 godzin
Czas odtwarzania muzyki Do 13 godzin
Czas ładowania Około 2 godz.
Łączność
Bluetooth® Bluetooth® 4.2 – Bluetooth® Low Energy (BTLE)
Zasięg łączności bezprzewodowej Do 30 metrów z komputerem stosującym Jabra Link 370. Do 10 metrów z urządzeniami mobilnymi.
Komputer, adapter Bluetooth Jabra Link 370 Urządzenie audio USB BT. Bluetooth® 4.2 – Bluetooth® Low Energy (BTLE)
Parowanie za pomocą Bluetooth Maksymalnie 8 urządzeń
Jednoczesne połączenia Bluetooth 2 urządzenia
Informacje ogólne
Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.) Zestaw słuchawkowy: 192 x 153 x 63 mm / Akcesoria: 135 x 45 x 12 mm
Zawartość opakowania Jabra Evolve 65e – Jabra Link 370 – Futerał ochronny – Zestaw wkładek EarGels™ i zaczepów EarWings (rozmiar S/M/L) – Kabel USB – Skrócone instrukcje obsługi – Gwarancja i ostrzeżenie (ulotki dotyczące bezpieczeństwa)
Rozmiar pałąka na szyję Szerokość pałąka na szyję: 145 mm / Długość zestawu słuchawkowego: 400 mm
Waga 36 gram
Podłączanie Bluetooth® i USB 2.0 (przewód USB ~150 cm)
Gwarancja 2 lata od daty zakupu
Jabra Direct Tak
Aplikacja Jabra Sound+ Tak
Temperatura pracy -10°C do 55°C (14 F do 131 F)
Cena katalogowa 879 zł

Na DailyWeb już jest pełna recenzja Jabra Evolve e65.


Posłuchaj nas!