Irytuje Cię pasek administratora Wordpress? Mam na to ciekawe rozwiązanie

Irytuje Cię pasek administratora WordPress? Mam na to ciekawe rozwiązanie

Opublikowano 8.12.2014 12:26 - 4


Kiedy doczytałem się sposobu działania wtyczki, którą poniżej Wam zaprezentuje, to pojawił mi się uśmiech na twarzy. W zasadzie jej użyteczność może być wątpliwa, niemniej mi przy tworzeniu poprzedniego szablonu z pewnością by się przydała. Otóż narzędzie nosi mało tajemniczą nazwę WordPress Admin Bar Control i występuję ona pod postacią wtyczki do Chrome. Jak się domyślacie – jej działanie jest bardzo proste.

Po jej zainstalowaniu otrzymujemy dodatkową ikonę w przeglądarce, po której kliknięciu ukryjemy czarny pasek administratora WordPress, który pojawia się po zalogowaniu w górnej części strony. Oczywiście ponowne kliknięcie przywraca wspomniany pasek z powrotem. Proste, prawda?

Doszukując się jej wykorzystania, na myśl przychodzi mi tylko sytuacja w której szlifujemy nowy szablon, a ona zwyczajnie nam przeszkadza. Szczególnie dotyczy to sytuacji, kiedy posiadamy w szablonie fixed header, czyli nagłówek przewijający się z resztą strony, wówczas pasek WordPressowy, nachodzi na niego, co może być frustrujące. Polecam :-)

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz