Jeśli śledzicie nasz Instagram oraz relacje na Facebooku, to pewnie widzieliście wrażenia Sebastiana z testowania obiektywów i aparatu Canona. Myślę, że to nie tajemnica. Sebastian zmienia system Micro 4/3 i swojego Panasonica G80 na coś z pełną klatką, prawdopodobnie od Canona. Ma jednak spory dylemat z dobraniem odpowiedniego obiektywu dla Canona EOS R. Jeśli macie podobne rozterki, to śpieszę poinformować, że kolejne obiektywy dla tego systemu niedługo pojawią się w sprzedaży. Wszystko dzięki firmie Irix.

Irix Cine to 4 obiektywy kinematograficzne

Iric Cine z bagnetem RF reprezentują cztery obiektywy o ogniskowych 11 mm, 15 mm, 45 mm oraz 150 mm. Wszystkie są odpowiednikami obiektywów, które wcześniej Irix oferował z bagnetami Sony E, Canon EF, Micro 4/3, Arri PL. Mamy więc pewność, że produkty są dopracowane, a ich jakość sprawdzono już w boju.

Irix Cine Canon RF

Wszystkie 4 obiektywy przeznaczone są kinematografii. Posiadają sprawdzone i uznane właściwości optyczne. Dodatkowo ich konstrukcja została uszczelniona i wzmocniona tak, aby sprostała pracy nawet w terenie i trudnych warunkach pogodowych.

Irix Cine Canon RF

Producent już wcześniej zapowiedział, że to dopiero początek, a w niedalekiej przyszłości doczekamy się również innych popularnych obiektywów Irix z bagnetem Canon RF. Każdy z 4 wymienionych obiektywów dostępny jest w przedsprzedaży na stronie producenta w cenie 4 345 zł. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio na stronie producenta.

Przykładowy materiał wykonany przy użyciu obiektywów: