iOS 14, który od jakiegoś czasu jest dostępny na smartfonach Apple, powoduje kolejne problemy. Użytkownicy skarżą się na brak powiadomień o przychodzących wiadomościach. 

xCloud trafi na iOS oraz komputery z Windowsem. Microsoft zapowiada, że stanie się to wiosną 2021 r.

iOS 14: brak powiadomień o nowych wiadomościach

Od jakiegoś czasu właściciele iPhone 12 zmagają się z problemem dotyczącym wiadomości. Okazuje się, że nie otrzymują powiadomień o najnowszych smsach, czy też iMessage. Nie ważne, czy są to wiadomości w czatach z poszczególnymi osobami, czy też w grupowych. MarcRumors podaje, że wiele takich skarg trafiło do redakcji portalu. Właściciele iPhone dostają wiadomości, ale urządzenie nie emituje dźwięku powiadomienia, nie ma komunikatu push, ani plakietki na ikonie aplikacji. Co więcej, ten problem dotyczy nie tylko najnowszych smartfonów od Apple. MacRumors wskazuje, że o błędzie raportują także użytkownicy starszych iPhone’ów.

Inteligentne głośniki Google będą mogły odtwarzać muzykę z Apple Music

iPhone 11 też boryka się z tym problemem

Tak się składa, że problem ten dotknął też iPhone 11, którego mam w domu. Od dłuższego czasu moja małżonka skarży się, że nie otrzymuje powiadomień o wiadomościach. Nie pomógł reset do ustawień fabrycznych, ani też wcześniejszy reset ustawień sieciowych. Na moim iPhone 7 Plus nie odnotowałem takich problemów.

Czekamy zatem na aktualizację, która sprawi, że informacje o wiadomościach będą pojawiać się na iPhone bez żadnych problemów. Po cichu liczę, że to nadchodząca wersja iOS 14.3 będzie wybawieniem.

Wyświetlacz w iPhone 11 nie reaguje na dotyk? Sprawdź, czy kwalifikuje się do akcji serwisowej

Aktualizacja iOS 14.2

Ostatnia aktualizacja iOS do wersji 14.2 naprawiła kilka innych problemów. Apple pozbyło się czarnego ekranu po uruchomieniu aparatu, czy też w trakcie odtwarzania filmów z Netflixa. Całą listę nowości oraz poprawek znajdziecie tutaj.

Źródło: MacRumors