Oczywiście poprzedni model iPhone 12 również cieszył i cieszy się olbrzymią popularnością. Użytkownicy jednak doczekali się jedynie większej zmiany designerskiej, niżeli zmiany w tzw. bajerach telefonu.

Po zbliżającej się premierze iPhone 13 mało kto oczekiwał wielkich rewelacji. Najnowsze doniesienia serwisów zdają się jednak temu przeczyć, bo do iPhonea 13 zostanie włożony ekran Alweys-on.

iPhone 13 z ekranem always-on

Takie rozwiązanie znamy oczywiście ze smartwatcha od Apple, gdzie już od dwóch lat wyposażone są one w specjalne ekrany, które cały czas wyświetlają nam godzinę, jedynie odświeżają się co jakiś czas (przez to nie widzimy sekundnika, który się rusza).

iPhone z takim ekranem to mógłby być właśnie ten, na który czekają osoby wahające się z przesiadką ze starszych modeli. Jak wspominałem dwunastka nie przekonała wszystkich (w moim przypadku to się udało, ale Apple miało ułatwione zadanie, bo przesiadałem się z ósemki), bo brakowało tego czegoś. W przypadku iPhone 13 może to być właśnie ten czynnik, który wykręci Apple kolejne wysokie wyniki sprzedażowe.

Rewelacje także przekazuje nikt inny, jak Mark Gurman z Bloomberga, który jest spacjalistą od świata Apple. Oprócz samego ekranu typu always-on, iPhone 13 powinien otrzymać znacznie mocniejszą baterię, chociaż akurat to jest zapowiadane niemalże przy okazji każdej z premier: nie tylko Apple, ale i konkurencji.

iPhone 13 – poznaliśmy cenę i specyfikację?

Jeśli faktycznie informacje z materiałów się potwierdzą, to nie wróżę sukcesów Apple ze sprzedażą iPhone’a 13. Nie chodzi o to, że sam w sobie będzie być może zły, ale brakuje mu tego czegoś, co skłoniłoby do przesiadki z iPhone 12, a jeśli ktoś chciałby się przesiąść ze starszych modeli to właśnie iPhone 12 byłby idealną okazją (zapewne stanieje na jesieni).

Według plotek iPhone 13 ma posiadać ekrany 120Hz w przypadku najdroższych modeli. Modele tańsze otrzymają oczywiście OLED, ale odświeżanie 60Hz. iPhone 13 Pro i Pro Max mają być zasilane bateriami odpowiednio 3095mAh i 4352mAh, co może wzbudzać niepokój o wytrzymałość takiego akumulatora. Kamery tylne uległy lekkiemu powiększeniu a przedni notch wydaje się taki sam, jak w przypadku iPhone 12.


Posłuchaj nas!