Oczywiście poprzedni model iPhone 12 również cieszył i cieszy się olbrzymią popularnością. Użytkownicy jednak doczekali się jedynie większej zmiany designerskiej, niżeli zmiany w tzw. bajerach telefonu.

Po zbliżającej się premierze iPhone 13 mało kto oczekiwał wielkich rewelacji. Najnowsze doniesienia serwisów zdają się jednak temu przeczyć, bo do iPhonea 13 zostanie włożony ekran Alweys-on.

iPhone 13 z ekranem always-on

Takie rozwiązanie znamy oczywiście ze smartwatcha od Apple, gdzie już od dwóch lat wyposażone są one w specjalne ekrany, które cały czas wyświetlają nam godzinę, jedynie odświeżają się co jakiś czas (przez to nie widzimy sekundnika, który się rusza).

iPhone z takim ekranem to mógłby być właśnie ten, na który czekają osoby wahające się z przesiadką ze starszych modeli. Jak wspominałem dwunastka nie przekonała wszystkich (w moim przypadku to się udało, ale Apple miało ułatwione zadanie, bo przesiadałem się z ósemki), bo brakowało tego czegoś. W przypadku iPhone 13 może to być właśnie ten czynnik, który wykręci Apple kolejne wysokie wyniki sprzedażowe.

Rewelacje także przekazuje nikt inny, jak Mark Gurman z Bloomberga, który jest spacjalistą od świata Apple. Oprócz samego ekranu typu always-on, iPhone 13 powinien otrzymać znacznie mocniejszą baterię, chociaż akurat to jest zapowiadane niemalże przy okazji każdej z premier: nie tylko Apple, ale i konkurencji.

iPhone 13 – poznaliśmy cenę i specyfikację?

Jeśli faktycznie informacje z materiałów się potwierdzą, to nie wróżę sukcesów Apple ze sprzedażą iPhone’a 13. Nie chodzi o to, że sam w sobie będzie być może zły, ale brakuje mu tego czegoś, co skłoniłoby do przesiadki z iPhone 12, a jeśli ktoś chciałby się przesiąść ze starszych modeli to właśnie iPhone 12 byłby idealną okazją (zapewne stanieje na jesieni).

Sac30b782 d099 4a7e b84c aecfd7c6e456

Według plotek iPhone 13 ma posiadać ekrany 120Hz w przypadku najdroższych modeli. Modele tańsze otrzymają oczywiście OLED, ale odświeżanie 60Hz. iPhone 13 Pro i Pro Max mają być zasilane bateriami odpowiednio 3095mAh i 4352mAh, co może wzbudzać niepokój o wytrzymałość takiego akumulatora. Kamery tylne uległy lekkiemu powiększeniu a przedni notch wydaje się taki sam, jak w przypadku iPhone 12.