O ładowaniu zwrotnym w produktach Apple mówi się od pewnego czasu. Pierwsze informacje wskazywały na linię laptopów, które miałyby ładować urządzenia na swojej powierzchni, prawdopodobnie jednak Apple pójdzie bardziej klasycznie i zastosuje tę technologię w iPhone 13.

Ładowanie zwrotne (reverse charging) jest stosunkowo nowym trendem, który oferowany jest tylko przez producentów premium oferujących, poza smartfonami, również inne urządzenia smart. Huawei i Samsung byli prawdopodobnie pierwszymi, który wprowadzili tę technologię do swoich urządzeń z możliwością jej faktycznego wykorzystania. Dziś już nawet Xiaomi w swoim Mi11 Ultra oferuje takie możliwości, a co z Apple i jego iPhone?

iPhone 13 wreszcie z ładowaniem zwrotnym?

Jest to co najmniej dziwna sytuacja, że producent premium, jakim bezwzględnie jest Apple, który bije rekordy sprzedaży swoimi zegarkami i słuchawkami, dopiero teraz planuje wprowadzić współpracę swoich urządzeń na inny poziom.

Wszystko za sprawą powolnej ewolucji – Apple początkowo wprowadził ładowanie indukcyjne do iPhone 8, aby przy okazji iPhone 12 dorzucić do tego również magnesy pozycjonujące dokładnie cewki. Taki zestaw (magnesów z cewką) stosowany jest od lat przy okazji ładowania Apple Watch, zatem nikogo nie powinien dziwić kolejny krok, czyli ładowanie zegarka z telefonu.

Co na to wskazuje?

Dotychczasowy rozwój Apple to jedynie poszlaka. Pewnego rodzaju potwierdzenia możemy się doszukiwać w nowych informacjach o nadchodzącym iPhone 13. Według pogłosek Apple planuje zwiększyć rozmiar cewki ładowania bezprzewodowego, co zwiększyłoby powierzchnię, na której można realizować ładowanie. Być może jest w tym inny cel niż ładowanie dodatków Apple, ale ten cel wydaje się najbardziej sensowny, tym bardziej że konkurencja z Android oferuje takie rozwiązanie już od kilku lat.

iphone 13 reverse charging

Podobne doniesienia w tym roku dotyczyły nowych iPadów Pro, które miałyby ładować akcesoria jak i telefony Apple. Czy czeka nas zatem rewolucja na rynku Apple? Czy już wkrótce będziemy mogli naładować swoje AirPodsy w podróży z telefonu albo iPada? Zobaczymy przy okazji najbliższych premier, ale brzmi to bardzo ciekawie, szczególne dla tych dużo podróżujących.

Apple iPhone 13 trafi do sprzedaży pod koniec września – wynika z chińskiego łańcucha dostaw