Wczoraj wieczorem odbył się Apple Event, gdzie Apple zaprezentowało swoje najnowsze urządzenia. Oprócz iPadów mini, iPadów i Apple Watch 7, doczekaliśmy się oczywiście produktu flagowego giganta z Cupertino, czyli iPhone 13.

Smartfon od Apple dostępny jest w czterech wariantach. Są to oczywiście: podstawowy iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, ale to właśnie wersje Pro cieszą się sporą nowością, czyli nagrywaniem filmów w jakości 4K ProRes.

R E K L A M A

iPhone 13 Pro z filmami 4K ProRes, ale…

Podczas konferencji zaprezentowano możliwości urządzenia, ale jak się okazuje funkcja 4K HiRes dostępna jest owszem w iPhonie 13 Pro, ale jedynie przy pojemności 256 GB lub większej. Reasumując – iPhone 13 Pro w wersji 128 GB nie obsłuży nam takiego nagrywania. To istotna różnica, bo na pewno nie jedną osobę taka nowość przekonała do zakupu. Warto jednak pamiętać, że musimy wtedy wybrać większą pojemność wewnętrzną urządzenia.

Nowe aparaty

Nowy zestaw aparatów w iPhone 13 to najbardziej zaawansowany układ dwóch tylnych obiektywów zastosowany dotychczas przez Apple. Ma on oferować więcej światła w zdjęciach i mniejsze zakłócenia w obrazie. Zaprezentowane próbki pokazały moc nowych obiektywów szczególnie pod kątem robienia zdjęć w słabym oświetleniu oraz w nocy.

Kiedy premiera iPhone 13?

Zgodnie z tym, do czego przyzwyczaiło nas Apple, nowe iPhone’y wypuszczane będą w najbliższych tygodniach. Podobnie było w roku ubiegłym, kiedy pandemia pokrzyżowała sporo, nawet zaburzyła łańcuchy dostaw poszczególnych podzespołów, które niezbędne są do złożenia iPhone’a. Przedsprzedaż nowych smartfonów ruszy w piątek, 17 września.

iPhone 13 cena i warianty

Ceny nowego iPhone 13 od Apple będą się zaczynać od 699 dolarów. Podstawowa wersja smartfona będzie dostępna w dwóch wersjach:

  • iPhone 13
  • iPhone 13 mini

Dostępne będą jeszcze iPhone 13 Pro i Pro Max, o których niżej.

iphone 13 iphone 13 mini

IPhone 13 Pro i Pro Max

Zgodnie z ostatnią strategią Apple, nie mogło zabraknąć także zapowiedzi nowego modelu iPhone 13 Pro (6,1 cala) i iPhone 13 Pro Max (6,7 cala). Smartfony będą mieć po 3 obiektywy na tylnej części obudowy oraz 5-rdzeniowy procesor A15 Bionic. Wyposażono je w ekrany OLED Super Retina XDR. Wyświetlacze będą mieć też adaptacyjne odświeżanie Pro Motion do 120 Hz.

IPhone’y 13 Pro i Pro Max mają po 3 obiektywy: portretowy telefoto, szeroki oraz ultraszeroki. W tym przypadku, podobnie jak w iPhone 13, Apple chwali nowe możliwości robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki nowej technologii iPhone’y 13 Pro i Pro Max będą w stanie robić także zaawansowane zdjęcia w trybie macro.

iphone 13 pro

iphone 13 pro

Ceny iPhone 13 Pro

Ceny na rynku amerykańskim nowego iPhone 13 Pro i Pro Max kształtują się następująco:

  • iPhone 13 Pro: od 5199,00 złotych
  • iPhone 13 Pro Max: od 5699,00 złotych

Zobacz inne zapowiedzi z #AppleEvent🍏 2021: