Przecieków jest mnóstwo, ale większość to oczywiście rendery, koncepty i plotki. Sam pisałem o tym, że nowy iPhone może wyglądać o niebo lepiej, niż tegoroczny model. Informacje sugerowały także, że w przyszłym roku pojawi się w iPhonie kamerka 3D, a także 5G.

iPhone 12 z siedmioma obiektywami i ekranem na plecach

Teraz pojawiły się kolejne koncepty od ConceptsiPhone. Jak zwykle ekipa nie zawiodła i przygotowali wideo, na którym możemy zobaczyć telefon przyszłości. Na tylnej obudowie, zamiast szklanej albo aluminiowej pokrywy, umieszczony został wyświetlacz. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pod wyświetlaczem schowana aż siedem obiektywów.

Ekran na plecach = dowolny kolor obudowy

Tak, mając wyświetlacz na tylnej obudowie, można będzie sobie pozwolić na personalizowanie obudowy. W tylnej części na koncepcie znajduje się ekran OLED, a także szklana powłoka. U góry na prostokącie schowane są obiektywy w dość systematycznym układzie. Nawet jeśli miałyby być one „na wierzchu”, to wyglądałoby to o wiele lepiej, niże w potrójny aparat w iPhone 11.

Oczywiście jest to tylko wizja i raczej nikłe są szanse, że taki projekt miałby powstać. Warto jednak przyznać, że efekty byłyby imponujące, a ja byłbym jednym z pierwszych klientów, którzy ustawiliby się w kolejce, aby nabyć takiego iPhone. Tym bardziej że długo czekałem na iPhone 11, ale po premierze w ostatniej chwili z niego zrezygnowałem, a zdecydowałem się na inną jedenastkę – iPada. O wyborze pisałem w osobnym tekście.


Posłuchaj nas!