Inaczej jest w tym roku – byłem od kilku już miesięcy przekonany do zakupu „dwunastki”, a ubiegłotygodniowa prezentacja Apple tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziła. Chyba nie tylko mnie, bo najnowsze doniesienia sugerują, że liczba zamówień przerosła najśmielsze oczekiwania Apple i iPhone 12 rozchodzi się błyskawicznie.

Sam dostałem właśnie informację ze sklepu, że będę musiał poczekać tydzień, a nawet dwa tygodnie dłużej na swój model iPhone 12 Pro. Przedsprzedaż ruszyła w ubiegły piątek i po godzinie 14 nawet strona Apple miała problemy i chwilowe przestoje.

Najnowsze doniesienia dostarcza analityk Ming Chi-Kuo, który cytowany jest przez Macrumors. Według niego w pierwszy weekend sprzedaży zamówienia przekroczyły 45% zapasów. Duży popyt jest na modele z wyższej półki, czyli iPhone 12 Pro.

IPHONE 12 PRO MAX

Kiedy rok temu na rynku pojawił się model iPhone 11 Pro i 11 Pro Max różnica była niewielka. Nie chcąc wnikać w detale smartfonów najważniejszą różnicą była wielkość i na tym byśmy poprzestali. Aparaty takie same, parametry również. Bateria i ekran – tutaj na plus na „Plusa”. Inaczej jest w tym roku.

ip 12

IPHONE 12 PRO VS IPHONE 12 PRO MAX

Oba modele różnią się przede wszystkim systemem aparatów. Model „podstawowy” iPhone 12 Pro posiada obiektyw szerokokątny z przysłoną f 1,6. Model wyższy, czyli iPhone 12 Pro Max to już inna bajka, tutaj mamy do czynienia z obiektywem z przysłoną f 1,6, ale już sensor jest większy o prawie 50%. Pozwoli to rzecz jasna na wykonywanie lepszych fotografii w kiepskich warunkach oświetleniowych. Pro Max posiada także inny teleobiektyw, w porównaniu z Pro jest tutaj ogniskowa odpowiadająca 65mm (dla 52mm przy wersji Pro).

Na tle innych smartfonów iPhone 12 Pro Max zdaje się zostawiać konkurencję daleko w tyle. Zaznaczam jednak, że konkretne wnioski wyciągnąć będziemy mogli dopiero po pierwszych recenzjach.

IPHONE 12 PRO I 12 PRO MAX – DOSTĘPNOŚĆ

iPhone 12 Pro dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia na ten model można będzie składać już od piątku, 16 października, a do sklepów trafi on 23 października.

Inaczej jest w przypadku modelu iPhone 12 Pro Max. Tutaj także 4 kolory (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia ruszają jednak dopiero 6 listopada, a w sklepach ten smartfon pojawi się 13 listopada.

Model iPhone 12 Pro to koszt 5199 złotych, a model iPhone 12 Pro Max to cena 5699 złotych.

źródło: Macrumors


Posłuchaj nas!