Ostatnie plotki dotarły do szerszej publiczności dzięki Youtuberowi EverythingApplePro i leakerowi Maxowi Weinbachowi (twitter @MaxWeinbach). Ich informacje o linii iPhone 12 są bardzo ciekawe i z pewnością ucieszą większość klientów oczekujących na kolejną serię smartfonów premium.

Apple Watch Series 6 będzie działał szybciej i dłużej. Zbada też Twoje zdrowie psychiczne.

Spełniają się marzenia!

Oczywiście najważniejszy w smartfonie jest ekran – iPhone 12 Pro z ekranem 6.1″ i 6.7″ otrzymają nowy OLED z technologią odświeżania 120Hz ProMotion. Pozostałe modele pozostaną przy tradycyjnych 60Hz (zapowiadane są aż cztery telefony), co jest spowodowane problemami inżynierów z dostosowaniem nowych wyświetlaczy do iPhone’ów.

iphone 12 pro max renders everythingapplepro 2

By poprawić pracę smartfona, stworzono technologię Dynamic Variable Refresh Rate Switching, która będzie na bieżąco zmieniać odświeżanie pomiędzy 60 i 120Hz. To oszczędzi też baterię, która ma wzrosnąć do aż 4400mAh w modelu Pro. To ogromny skok w stosunku do zeszłorocznych iPhone’ów – akumulator 11 Pro ma pojemność 3046mAh.

Ciekawostką jest wiadomość, że EverythingApplePro zdementował plotki o pojawieniu się złącza smart do ładowania Apple Pencila czy podłączania klawiatur. Potwierdziły się za to nowe kolory – Navy Blue zastąpi Midnight Green, a dzięki popularności obecnego modelu plecy urządzenia pozostaną matowe.

Max Weinbach z kolei potwierdził zmianę kształtu na mniej zaokrąglony, przypominający obecne wersje iPada Pro. Dzięki nim inżynierowie osiągnęli większą wytrzymałość i odporność na upadki. O czym mówi się już od bardzo dawna, to zmniejszenie rozmiaru notcha. Węższe wcięcie nie oznacza jednak pogorszenia użyteczności Face ID. Wygląda na to, że wręcz przeciwnie – nowa wersja ma działać pod większym kątem i lepiej śledzić naszą mimikę.

Apple dalej rozwija ładowanie zwrotne. MacBook, iPad i iPhone będą kiedyś bezprzewodowymi ładowarkami

Aparaty aparaty aparaty

iphone 12 pro max renders everythingapplepro

Podczas prezentacji serii iPhone 11 największa uwaga skupiła się na nowych aparatach. Również tym razem czekają nas zmiany w tym aspekcie – do trzech obiektywów dojdzie skaner LiDAR. Z powodu problemów z autofocusem zrezygnowano ze wstawienia matrycy 64MP i wszystkie trzy aparaty pozostaną przy obecnych 12MP (tele zyska jednak tryb nocny i trzykrotny zoom optyczny). Nowa technologia ma jednak poprawić działanie automatycznej ostrości nawet dwu-trzykrotnie w słabszym oświetleniu.

Na koniec – potwierdza się już nawet nazewnictwo nadchodzących iPhone’ów. Mają to być:

  • iPhone 12
  • iPhone 12 Plus
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

Premiera najprawdopodobniej we wrześniu 2020 roku.