iPhone 12 Pro z ekranem 120Hz ProMotion i mniejszym notchem

iPhone 12 Pro z ekranem 120Hz ProMotion i mniejszym notchem

Opublikowano 11.05.2020 13:27 -


Apple na razie nie ogłasza nawet oficjalnej daty premiery najnowszych iPhone’ów, a już możemy się cieszyć na myśl o wieeeelkich zmianach w najnowszych smartfonach z jabłkiem na plecach.

Ostatnie plotki dotarły do szerszej publiczności dzięki Youtuberowi EverythingApplePro i leakerowi Maxowi Weinbachowi (twitter @MaxWeinbach). Ich informacje o linii iPhone 12 są bardzo ciekawe i z pewnością ucieszą większość klientów oczekujących na kolejną serię smartfonów premium.

Apple Watch Series 6 będzie działał szybciej i dłużej. Zbada też Twoje zdrowie psychiczne.

Spełniają się marzenia!

Oczywiście najważniejszy w smartfonie jest ekran – iPhone 12 Pro z ekranem 6.1″ i 6.7″ otrzymają nowy OLED z technologią odświeżania 120Hz ProMotion. Pozostałe modele pozostaną przy tradycyjnych 60Hz (zapowiadane są aż cztery telefony), co jest spowodowane problemami inżynierów z dostosowaniem nowych wyświetlaczy do iPhone’ów.

By poprawić pracę smartfona, stworzono technologię Dynamic Variable Refresh Rate Switching, która będzie na bieżąco zmieniać odświeżanie pomiędzy 60 i 120Hz. To oszczędzi też baterię, która ma wzrosnąć do aż 4400mAh w modelu Pro. To ogromny skok w stosunku do zeszłorocznych iPhone’ów – akumulator 11 Pro ma pojemność 3046mAh.

Ciekawostką jest wiadomość, że EverythingApplePro zdementował plotki o pojawieniu się złącza smart do ładowania Apple Pencila czy podłączania klawiatur. Potwierdziły się za to nowe kolory – Navy Blue zastąpi Midnight Green, a dzięki popularności obecnego modelu plecy urządzenia pozostaną matowe.

Max Weinbach z kolei potwierdził zmianę kształtu na mniej zaokrąglony, przypominający obecne wersje iPada Pro. Dzięki nim inżynierowie osiągnęli większą wytrzymałość i odporność na upadki. O czym mówi się już od bardzo dawna, to zmniejszenie rozmiaru notcha. Węższe wcięcie nie oznacza jednak pogorszenia użyteczności Face ID. Wygląda na to, że wręcz przeciwnie – nowa wersja ma działać pod większym kątem i lepiej śledzić naszą mimikę.

Apple dalej rozwija ładowanie zwrotne. MacBook, iPad i iPhone będą kiedyś bezprzewodowymi ładowarkami

Aparaty aparaty aparaty

Podczas prezentacji serii iPhone 11 największa uwaga skupiła się na nowych aparatach. Również tym razem czekają nas zmiany w tym aspekcie – do trzech obiektywów dojdzie skaner LiDAR. Z powodu problemów z autofocusem zrezygnowano ze wstawienia matrycy 64MP i wszystkie trzy aparaty pozostaną przy obecnych 12MP (tele zyska jednak tryb nocny i trzykrotny zoom optyczny). Nowa technologia ma jednak poprawić działanie automatycznej ostrości nawet dwu-trzykrotnie w słabszym oświetleniu.

Na koniec – potwierdza się już nawet nazewnictwo nadchodzących iPhone’ów. Mają to być:

  • iPhone 12
  • iPhone 12 Plus
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

Premiera najprawdopodobniej we wrześniu 2020 roku.

Wieści z Rozładowani.pl