Coraz bliżej premiery najnowszej generacji iPhone’ów. Z jednej strony chcielibyśmy, aby premiera iPhone 12 odbyła się na najbliższym Apple Event, czyli 15 września. Jednak wiele wskazuje na to, że nowy model smartfona od Apple zobaczymy dopiero w październiku. Atmosferę przed premierą podgrzewają kolejne wycieki i doniesienia wskazujące możliwy wygląd iPhone 12 oraz pozostałych jego modeli. Najnowsze materiały wskazują wygląd iPhone 12 Pro.

Rozmieszczenie aparatów i skanera LiDAR

Na Twitterze pojawił się materiał wideo opublikowany przez EverythingApplePro. Możemy na nim zobaczyć tylną obudowę 6’1-calowego iPhone 12 Pro. Ramki obudowy są płaskie, potwierdzają nawiązanie do iPada Pro, czy też starszych konstrukcji, jak iPhone 5, co akurat mnie bardzo cieszy. Na plecach urządzenia znajdują się trzy obiektywy, podobnie jak w iPhone 11 Pro. W ich towarzystwie można zauważyć jeszcze 2 otwory. Pierwszy przewidziany jest dla lampy błyskowej. W drugim najprawdopodobniej zostanie umieszczony skaner LiDAR. Oprócz tego dostrzeżono miejsce na antenę 5G.

Zobaczymy 4 modele iPhone 12

Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami oczekujemy, że w tym roku Apple zaprezentuje 4 modele iPhone 12. Dwa z nich będą wyposażone w ekrany o przekątnej 6,1” – jeden z nich to iPhone 12 Pro. Najmniejszy model ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,4”, a największy 6,7” (iPhone 12 Pro Max). Wszystkie wyświetlacze w iPhone 12 mają być OLED-ami, a iPhone 12 Pro Max ma otrzymać jednostkę 120 Hz oraz nagrywanie wideo w jakości 4K przy 240 klatkach na sekundę. Wraz z informacjami na temat specyfikacji iPhone 12 pojawiały się również plotki na temat braku słuchawek oraz ładowarki w sprzedawanych zestawach. Moduł 5G ma pojawić się w wyższych modelach. Nie możemy pominąć wycieków na temat skanera LiDAR. Wczesne informacje wskazywały jego obecność w największym modelu. Zgodnie z omawianym wyżej wideo, LiDAR prawdopodobnie zobaczymy też w 6’1-calowym modelu iPhone 12 Pro.

Więcej informacji na temat iPhone 12 przeczytacie na DailyWeb: https://dailyweb.pl/iphone-12-dopiero-w-pazdzierniku-apple-event-bez-nowego-smartfona-od-apple/ 

Źródło: Twitter