Im bliżej prezentacji nowych smartfonów od Apple, tym więcej pojawia się przecieków. Dotychczasowe wskazują, że do sprzedaży trafią 4 modele iPhone 12. Niestety ciągle czekamy na premierę, ale plotki wskazują, że odbędzie się ona 13 października. Do tego czasu musimy się uzbroić w cierpliwość. Przyzwyczajeni do wrześniowych premier iPhone’ów, dostajemy kolejne informacje od leakerów na ich temat.

iPhone 12 zostanie zaprezentowany przez Apple 13 października – raport

iPhone 12 Mini

Ostatnio pojawiła się informacja, że jeden z modeli iPhone 12 określony będzie również nazwą „Mini”. Informacje te potwierdza teraz na Twitterze użytkownik DuanRui. Opublikował on zdjęcie naklejek z oryginalnych pokrowców dla nowych modeli iPhone’ów.

Zobacz także: Tapety na telefon. Gdzie szukać? Oto lista!

Widnieją na nich nazwy: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Wszystkie pokrowce są czarne. Użytkownicy szybko zwrócili uwagę na wielkość literki „m” w nazwie najmniejszego modelu. Jednak słusznie autor tweeta zauważa, że inne w innych sprzętach Apple oznaczonych taką nazwą, jest ona pisana małej litery.

Plotki potwierdzają 4 modele iPhone 12

Zdjęcia opublikowane przez DuanRui potwierdzają zatem dwie informacje, które już wcześniej pojawiały się w sieci. Pierwsza, to, że najmniejszy model iPhone 12 oznaczony będzie nazwą „mini”. Druga, to, że zobaczymy w tym roku 4 modele.

Dwa z nich będą wyposażone w ekrany o przekątnej 6,1” – jeden z nich to iPhone 12 Pro. Najmniejszy model ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,4”, a największy 6,7” (iPhone 12 Pro Max). Wszystkie wyświetlacze w iPhone 12 mają być OLED-ami, a iPhone 12 Pro Max ma otrzymać jednostkę 120 Hz oraz nagrywanie wideo w jakości 4K przy 240 klatkach na sekundę. Wraz z informacjami na temat specyfikacji iPhone 12 pojawiały się również plotki na temat braku słuchawek oraz ładowarki w sprzedawanych zestawach. Moduł 5G ma pojawić się w wyższych modelach. Nie możemy pominąć wycieków na temat skanera LiDAR. Wczesne informacje wskazywały jego obecność w największym modelu. Zgodnie z omawianym wyżej wideo, LiDAR prawdopodobnie zobaczymy też w 6’1-calowym modelu iPhone 12 Pro.

Źródło: Twitter