Najwyższy, a zarazem największy (i najdroższy) model iPhone’a, czyli iPhone 12 Pro Max to olbrzymi skok technologiczny, czego brakowało w ostatnich latach w przypadku Apple. Firma również określa tę premierę mianem „przełomowej”. Nic dziwnego.

iPhone 12 Pro Max

Kiedy rok temu na rynku pojawił się model iPhone 11 Pro i 11 Pro Max różnica była niewielka. Nie chcąc wnikać w detale smartfonów najważniejszą różnicą była wielkość i na tym byśmy poprzestali. Aparaty takie same, parametry również. Bateria i ekran – tutaj na plus na „Plusa”. Inaczej jest w tym roku.

ip 12

iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max

Oba modele różnią się przede wszystkim systemem aparatów. Model „podstawowy” iPhone 12 Pro posiada obiektyw szerokokątny z przysłoną f 1,6. Model wyższy, czyli iPhone 12 Pro Max to już inna bajka, tutaj mamy do czynienia z obiektywem z przysłoną f 1,6, ale już sensor jest większy o prawie 50%. Pozwoli to rzecz jasna na wykonywanie lepszych fotografii w kiepskich warunkach oświetleniowych. Pro Max posiada także inny teleobiektyw, w porównaniu z Pro jest tutaj ogniskowa odpowiadająca 65mm (dla 52mm przy wersji Pro).

Na tle innych smartfonów iPhone 12 Pro Max zdaje się zostawiać konkurencję daleko w tyle. Zaznaczam jednak, że konkretne wnioski wyciągnąć będziemy mogli dopiero po pierwszych recenzjach.

iPhone 12 Pro i 12 Pro Max – dostępność

iPhone 12 Pro dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia na ten model można będzie składać już od piątku, 16 października, a do sklepów trafi on 23 października.

Inaczej jest w przypadku modelu iPhone 12 Pro Max. Tutaj także 4 kolory (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia ruszają jednak dopiero 6 listopada, a w sklepach ten smartfon pojawi się 13 listopada.

Model iPhone 12 Pro to koszt 5199 złotych, a model iPhone 12 Pro Max to cena 5699 złotych.


Posłuchaj nas!