iPhone 12 i SE nabierają kształtów

iPhone 12 i SE nabierają kształtów

Opublikowano 14.04.2020 7:50 Aktualizacja: 14.04.2020 9:07 -


W sieci pojawiają się kolejne szczegóły dotyczące modeli iPhone’ów, których premiery zaplanowane są na 2020 rok. W ofercie Apple możemy się spodziewać nawet pięciu nowych smartfonów!

Tegoroczne premiery nowych gadżetów są zdziesiątkowane przez szalejącą na świecie pandemię COVID-19. Oczywiście firmy nie przestają pokazywać nowych rozwiązań, ale muszą to robić jedynie za pośrednictwem internetu, co psuje prestiż wydarzenia. Na szczęście nie zmienia się jedna rzecz – kolejne przecieki dotyczące urządzeń wciąż wywołują spore emocje.

Nie inaczej jest w przypadku Apple, który na 2020 rok ma zaplanowane dwie premiery smartfonów. Całkiem niedawno w sieci pojawiły się informacje, że w ofercie pojawia się tańszy iPhone, który będzie miał obudowę znaną z „ósemki” – ekran 4.7 cala, pojedynczy aparat (mówi się o jednostce z najnowszego iPhone’a 11), 3GB RAM, procesor A13, Touch ID. Dużą zagadką było nazewnictwo, ale nawet oficjalna strona Apple zaczęła prezentować akcesoria do iPhone’a SE, co daje raczej pewność co do tej kwestii. Według informacji najlepszych leakerów premiera ma się odbyć około połowy kwietnia, a więc w najbliższych dniach.

„Jabłonie” zaowocują pod koniec lata

Jesienią z kolei naszym oczom mają się ukazać aż cztery wersje iPhone’a 12. Zmienia to sytuację z ostatnich lat, gdy Apple prezentował XS, XS Max i XR czy 11, 11 Pro i 11 Pro Max, a przecieki wskazują na przynajmniej jeden, ale bardzo ważny zysk w zaplanowany na ten rok – wszystkie modele mają mieć ekrany OLED! Zmienią się też ich rozmiary – najmniejszy iPhone 12 ma mieć 5.4 cala, średnie to 6.1 cala, a największy 6.7 cala. Najprawdopodobniej ten ostatni zostanie pokazany nieco później (mówi się o wrześniu dla pierwszych modeli oraz październiku dla czwartego). Wielu z pewnością ucieszy też fakt, że smartfony otrzymają płaskie boki, takie jak starsze modele – 5 czy 5s.

Oczywiście pełne szczegóły specyfikacji nie są jeszcze znane, ale leakerzy przewidują dodanie skanera LiDAR z iPada Pro oraz wykorzystanie nowego procesora A14 z obsługą 5G. Wzorem tabletów najmocniejsze modele powinny otrzymać 6GB RAMu (tańsze pozostaną przy 4GB). Co ciekawe przynajmniej jeden ze smartfonów ma mieć wbudowany czytnik linii papilarnych pod ekranem stworzony przez Qualcomm. Dotychczas Apple bronił się przed tą technologią skazując użytkowników na używanie Face ID.

Apple może opóźnić premierę iPhone 12

Bardzo ważną sprawą są oczywiście ceny – SE ma dostać na metce 399$, co zazwyczaj przekłada się na około 2000 zł, natomiast „jesienne” modele  zapewne wystartują od 899$ – okolice 4000 zł. Drogo, ale fani „jabłek” chyba się już do tego przyzwyczaili? Zresztą – flagowce na Androidzie w ostatnim czasie zaczynają doganiać ceny iPhone’ów…

Wieści z Rozładowani.pl