iPhone 12 i 12 Pro rozebrane na czynniki pierwsze - zobacz wideo od iFixit

Opublikowano 26.10.2020 11:11 -


Apple odpaliło sprzedaż najnowsze modelu iPhone 12 i iPhone 12 Pro kilka dni temu. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem wersji Pro i już wiem, że to najlepszy aktualnie smartfon, jaki mógłbym sobie wymarzyć.

Pierwsze wrażenia na temat iPhone 12 Pro możecie przeczytać pod tym linkiem, tam też znajduje się błyskawiczny unboxing. Niezawodna ekipa iFixit poszła standardowo kilka kroków dalej i rozebrała najnowsze modele iPhone'a na czynniki pierwsze. Co znajduje się w środku?

Nowy iPhone wyposażony jest po raz pierwszy w system LiDAR, który wspomaga skanowanie przestrzeni i poprawia jakość zdjęć. To właśnie jedna z największych nowości w smartfonie od Apple, nie tylko jeśli chodzi o funkcje, ale i "bebechy".

W materiale wideo widać także różnice między iPhonem 12 a wersją Pro, która posiada jeden obiektyw więcej, ale także trochę inną obudowę. Ekipa z iFixit oceniła możliwości naprawy iPhone 12 na 6 w skali dziesięciostopniowej. Niewątpliwym plusem wybrano zastosowanie śrubek zamiast kleju, jednak na minus jest duża ilość szkła w obudowie.

Co to jest system LiDAR, który debiutuje w iPhone 12 Pro?

IPHONE 12 PRO I 12 PRO MAX - DOSTĘPNOŚĆ I CENY

iPhone 12 Pro dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia na ten model można będzie składać już od piątku, 16 października, a do sklepów trafi on 23 października.

Inaczej jest w przypadku modelu iPhone 12 Pro Max. Tutaj także 4 kolory (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia ruszają jednak dopiero 6 listopada, a w sklepach ten smartfon pojawi się 13 listopada.

Model iPhone 12 Pro to koszt 5199 złotych, a model iPhone 12 Pro Max to cena 5699 złotych.

źródło: YouTube

Wieści z Rozładowani.pl