Ładowarki z iPhone 12 będą? Nie będzie ich? To temat, który ostatnio rozgrzał internet. Po jednej stronie użytkownicy, którzy są zadowoleni z takich plotek. Drudzy komentują, że jak przy takim drogim sprzęcie ma nie być ładowarki? W naszej redakcji zarówno ja, jak i Michał odnosiliśmy się do tych plotek. Michał twierdzi, że jego taki news minimalnie wstrzymuje przed powrotem do iPhone. Ja natomiast mam ładowarki z poprzednich modeli. Roztrząsając dalej tę kwestię, wchodzimy w temat cen, na których wysokość ma wpłynąć brak obecności zasilacza i słuchawek w nowym iPhone. Oliwy do ognia dolewają kolejne doniesienia, które dostarcza nam serwis 9to5Mac.

Ankieta Apple na temat zasilaczy

Powyższy serwis, powołujący się na użytkownika Twittera Gunstaxl, podaje, że Apple rozsyła do użytkowników iPhone ankiety, w których dopytuje o to, co zrobili z poprzednim zasilaczem, po zastąpieniu telefonu nowym modelem. Odpowiedzi możliwe do wyboru w tej ankiecie to:

  • Sprzedałem lub wymieniłem z iPhone
  • Straciłem
  • Przekazałem go innemu członkowi rodziny lub przyjacielowi
  • Nadal wykorzystuję go w domu
  • Nadal wykorzystuję go na zewnątrz (np. w pracy, szkole lub innych miejscach)
  • Nadal mam, ale nie wykorzystuję.

Po przeczytaniu powyższej ankiety możemy domniemywać, że Apple naprawdę rozważa sprzedaż iPhone 12 bez zasilacza w zestawie. Możliwe też, że swoje ostateczne stanowisko w tej sprawie podeprze odpowiedziami użytkowników, którzy otrzymają dostęp do wspomnianej ankiety.

To ciągle plotki

Musimy jednak pamiętać, że to nadal są plotki. Dotychczas nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, jakoby Apple chciało sprzedawać iPhone 12 bez ładowarki i słuchawek w zestawie. Nie mniej jednak temat wywołuje kontrowersje. Ja nadal twierdzę, że jeśli faktycznie do nowego modelu iPhone nie będzie dołączona ładowarka, ani słuchawki, a jego cena utrzyma się na poziomie iPhone 11 lub będzie niższa, to jestem w stanie przystać na to. Wszak posiadam zasilacze od wcześniejszych modeli, a także mam w planach zakup ładowarki wieloportowej. Już od jakiegoś czasu noszę się też z zamiarem wymiany dotychczasowego iPhone na nowy model. Rozważałem zakup 11, ale ostatecznie się wstrzymałem i czekam na 12, chyba, że jej cena będzie wyższa od poprzedniego modelu w dniu premiery.