Apple iPhone 12 z aparatem 64 MP oraz lepszą baterią

Apple iPhone 12 z aparatem 64 MP oraz lepszą baterią

Opublikowano 6.03.2020 10:18 -


Z każdym dniem jesteśmy bliżej premiery iPhone 12 i dalej od tej iPhone 11. Logiczne więc, że zaczynamy być bombardowani doniesieniami i plotkami na temat następnej generacji iPhonów. Najnowsze plotki mówią o kilku znaczących ulepszeniach. Zresztą sami się przekonajcie.

Nowy iPhone ma zadebiutować z numerkiem 12, a nie jak można by się spodziewać 11s. Kolejną nowością, o której mogliście słyszeć to ta, która mówi o powrocie do stylu iPhona 4. Mam też pewność, że taka zmiana przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Teraz za sprawą znanego tipstera — Maxa Weinbacha i kanału EverythingApplePro, poznajemy kolejne ciekawe plotki.

Apple iPhone 12 z lepszym aparatem i baterią

Oczywiście pisząc plotka, mam na myśli nieautoryzowane informacje. W przypadku tipstera, od którego pochodzą wiadomości mamy do czynienia z pewnymi wiadomościami. Max Weinbach nie raz zdradził fundamentalne informacje o planach Apple i innych firm. To on donosił o potrójnych aparatach iPhone 11, zielonym kolorze czy streszczał specyfikacje najnowszego Samsunga Galaxy. Wiadomości, które przedstawiamy, można wiec traktować jako pewnik.

Zdaniem Maxa, następna generacja smartfonów Apple będzie dysponowała aparatem o rozdzielczości aż 64 MP. To stanowczy krok, ale konieczny, by dotrzymać kroku konkurencji. Nie wiadomo czy każdy aparat będzie dysponował taką matrycą.

Nowością ma być tryb nocny, który dostępny będzie teraz dla każdego z obiektywów (łącznie z tym do selfie), a nie tylko domyślnym jak w przypadku iPhone 11. Kolejną nowość będzie dotyczyła obiektywu ultraszerokiego. Teraz będzie znacznie jaśniejszy — jego otwór względny to teraz 1.6 (względem f/2.4 u poprzednika). Otwiera to całkiem nowe możliwości miłośnikom fotografii. Czymś niesamowitym ma być tryb Macro, który pozwoli fotografować obiekty oddalone od obiektywu o jedynie 2.2 cm. Ulepszony zostanie również tryb HDR.

Kolejna zmiana również będzie znacząca. Apple podniesie pojemność baterii w swoich urządzeniach. Możliwe, że będzie to nawet 10% zysk. Bateria w modelu 11 Max Pro to 3969 mAh, analogiczna wersja iPhone 12 dysponować ma baterią, aż 4400 mAh. Chciałoby się krzyknąć — wreszcie!

Brak notcha? Jeszcze nie teraz

Po tym kilku latach (dokładnie 3) jestem całkiem oswojony z potężnym notchem, w którym miejsce znalazł układ Face ID. Myślę, że przyzwyczaiły się do niego już wszyscy. Dodam też, że gdyby Apple wróciło do Touch ID, byłbym trochę zawiedziony.

Ben Geskin to kolejna osoba, ze świata plotek i przecieków, którą warto obserwować. Jakiś czas temu donosił, że owszem Apple testuje iPhone 12 bez notcha, ale rozwiązanie to nie jest gotowe i nie zdąży trafić do produkcyjnej wersji telefonu.

Źródło: PhoneArena za EverythingApplePro.

Wieści z Rozładowani.pl