iPhone 11 tylko z wyświetlaczami OLED oraz bezprzewodowym ładowaniem w obie strony

Opublikowano 25.03.2019 9:15 Aktualizacja: 25.03.2019 9:21 -


Niezależnie od tego, jaką nazwę wybierze dla nowych iPhonów Apple, w najbliższych miesiącach zaleje nas o nich fala wiadomości. Pojawiły się nowe informacje na temat iPhone 11 (czy też XI), pochodzące z wiarygodnych źródeł.

Ostatnio Apple odświeżył słuchawki AirPods, pokazał też nowego iPada Mini oraz iPada 2019. W czerwcu odbędzie się WWDC, gdzie prawdopodobnie zadebiutuje nowa wersja systemu iOS. To, co najbardziej elektryzuje to jednak premiera nowych iPhonów, która zgodnie z tradycją odbędzie się we wrześniu. Przed nami kilka miesięcy oczekiwań, mamy jednak pierwsze przecieki na temat nowej serii iPhonów.

Koniec z ekranami LCD

Apple już podczas premiery iPhona X ogłosił, że rynek gotowy jest wreszcie dostarczyć ekrany AMOLED, które potrafią sprostać rygorystycznym wymaganiom Apple. Faktycznie ekran modelu X przez jakiś czas, uznany był przez laboratoria za najlepszy na rynku (pisałem o tym w końcówce tego artykułu).

Najtańszy bieżący model telefonu Apple, iPhone XR posiada ekran LCD o rozdzielczości 1792 × 828 pikseli. To też jeden z największych mankamentów tego telefonu, na który narzekali ludzie. Chociaż ta matryca miała świetne parametry barwne, krytykowano jej niską rozdzielczość. Chyba słusznie, bo jest niewiele większa od telefonów z Androidem w cenie do 1000 zł.

Nowe wiadomości, które zdradza raport Wall Street Journal, sugerują, że iPhone XR był ostatnim modelem z ekranem typu LCD. Apple zaproponuje ekrany AMOLED w całej serii swoich telefonów. Powodów jest kilka. Tym najważniejszym jest udokumentowany fakt problemów technicznych, jakie sprawiało umieszczenie ekranu LCD w obudowie. Dostrzeżemy to, porównując grubość ramek w modelu z LCD i AMOLED.

new iphone xs and

Prawdopodobnie cała sprawa może mieć związek z pracami nad modelem ze składanym wyświetlaczem, którego premierę na rynku Apple bierze pod uwagę. Jeśli Apple ma zamiar zastosować składany ekran w przyszłości w którymś iPhonie, musi postawić na technologię AMOLED.

Porzucenie technologii LCD będzie miało fatalny wpływ na dotychczasowych dostawców podzespołów. Japan Display znacznie odczuł redukcję zapotrzebowania na wyświetlacze do iPhona XR. Całkowite wyeliminowanie LCD z iPhonów może doprowadzić do masowych zwolnień w zakładach tej firmy.

iPhone naładuje bezprzewodowo inne sprzęty

Kolejną wiadomością podzielił się dobrze znany analityk z TFIS, Ming-Chi Kuo. Nowe iPhony zaoferują Wireless PowerShare, czyli standard odwrotnego ładowania oparty na Qi. Widzieliśmy już taką funkcję w Huawei Mate 20 Pro oraz Samsung S10.

Dzięki tej funkcji podzielimy się energią naszego iPhona z innymi telefonami, Apple Watch lub nowymi AirPods, których etui na to pozwala. Oczywiście, ktoś zarzuci Apple brak rozsądku. Odwrotne ładowanie nie ma sensu, gdy iPhone ma w zestawie bardzo wolną ładowarkę. Plotki mówią jednak, że Apple dorzuci do zestawu w iPhone 11 nową 18-watową ładowarkę (lub nawet większą).

Wieści z Rozładowani.pl