iPhone 11 miażdzy Google Pixel 4. Są już pierwsze porównania aparatów

iPhone 11 miażdzy Google Pixel 4. Są już pierwsze porównania aparatów

Opublikowano 16.10.2019 9:40 -


Szybko w sieci pojawiły się pierwsze porównania jakości zdjęć wykonywanych przez iPhone 11 i Google Pixel 4. Ten drugi został zaprezentowany zaledwie wczoraj, od razu trafiając do sprzedaży. Więcej na temat Pixela 4 przeczytacie w tekście Mariki, a ja skupiam się na zdjęciach, czyli to, co staje się najważniejsze w smartfonach.

Seria Pixel od dawna mogła pochwalić się doskonałej jakości systemami kamer. Wiele osób czekało właśnie na te czynniki w nowych telefonach od Google. Konkurencja mocna, bo niespełna miesiąc temu pojawił się iPhone 11, który dysponuje potężnymi obiektywami. Testy fotek z iPhone 11 (wersja Pro) opisywał Sebastian. A jak oba telefony wypadają w bezpośredniej konfrontacji?

Za testy wzięła się ekipa z The Verge. Opisali, jak działają flagowce technologicznych gigantów. Sesję wykonano w Londynie. Nie trzeba się mocno wpatrywać, aby znaleźć podobieństwo w kwadratowym module aparatów na tylnej ściance urządzeń. Wygląd zewnętrzny to jedno, jak jest w „praniu”? Pixel 4 dostarcza nowe ulepszenia, takie jak Live HDR+, Night Sight (z astrofotografią), podwójna ekspozycja sterowana ręcznie, a także wiele innych. Tom Warren z The Verge tak opisuje swoje doświadczenia:

„Zrobiłem każde zdjęcie w tym samym czasie, tak blisko siebie, jak to było możliwe, aby uzyskać identyczny obraz za pomocą trybu automatycznego w obu systemowych aplikacjach do zdjęć. Te fotki zostały wykonane głównie w naturalnym świetle oraz w słoneczny i pochmurny dzień”.

Testy nie uwzględniają wspomnianej astrofotografii z Pixel 4, ponieważ w iPhone 11 nie ma tej funkcji. Zobaczcie, jak wygląda porównanie (Pixel 4 po lewej, iPhone 11 po prawej stronie):

Zobacz pełną rozdzielczość: Google Pixel 4 | iPhone 11

Warren dostrzega, że to iPhone „lepiej radzi sobie z detalami na poduszce”.

Zobacz pełną rozdzielczość: Google Pixel 4 | iPhone 11

W przypadku zdjęcia food trucka to ponownie sprzęt Apple wypada lepiej.

Zobacz pełną rozdzielczość: Google Pixel 4 | iPhone 11

Na tej fotce, jak widać, kolory ładniej wypadają na zdjęciu z Pixela 4, ale to iPhone daje więcej szczegółów.

Zobacz pełną rozdzielczość: Google Pixel 4 | iPhone 11

Tutaj iPhone daje większą głębię kolorów, zarówno niebieskiego nieba, jak i zieleni poniżej.

Nie dziwią mnie takie wyniki tej rywalizacji, a wręcz szkoda mi trochę Google. Cały czas przygotowują dobrej jakości telefony, z aparatami najwyższej klasy. Jest jednak jedno „ale” – robią to 3-4 lata później niż konkurencja.

źródło: theverge.com

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]