W ubiegłym roku cierpliwie czekałem z zakupem iPada, bo mój staruszek iPad Mini zasłużył już na to, by przenieść się do tabletowego nieba. Dzieciaki się frustrowały, że bajki i gry przestają działać, a ich staruszek nie mógł już wygodnie przeglądać Feedly i dokonywać niepotrzebnych zakupów.

Ostatecznie liczyłem do samego końca, że Apple postanowi odświeżyć swój najlepszy tablet – iPad Mini. Ostatnia wersja pochodzi z 2019 roku. Pojawiało się sporo informacji, ploteczek, teoretycznych przecieków. Niestety im bliżej premiery, tym mniej było informacji o wersji Mini, a więcej o odświeżonym modelu Air. Ubolewałem dość mocno, bo iPad Mini gabarytowo jest idealny. Doskonale leży w moich niewielkich dłoniach, świetnie się na nim pisze, a przede wszystkim można to robić w pozycji leżącej i nie odczuwać dyskomfortu wynikającego z jego wagi.

apple ipad mini 6

Ipad mini 6 – co nowego?

Niestety Apple zrobiło psikus i wypuściło iPada Air, a na premierę nowego Mini znowu przyszło poczekać. Ja ostatecznie kupiłem nową odsłonę i w sumie nie żałuję, ale gdybym tę decyzję miał podejmować ponownie, a i przecieki potwierdziłyby się, to chwili nie zastanawiałbym się nad nowym iPadem Mini.

Oczywiście dużo w tym wypadku zależy od sposobu korzystania. U mnie, oprócz Youtube Kids, gier z Apple Arcade czy wieczornego przeglądania prasy, oglądania wymarzonych klasycznych samochodów, czy robienia kolejnych gadżeciarskich zakupów, więcej się nie działo. Air do tego również nadaje się wybornie.

apple ipad mini 6

Jeśli ktoś z Was czeka na odświeżonego iPada Mini, to nie mam potwierdzonych informacji, ale jest za to kilka ciekawych przecieków. By być bardziej precyzyjnym – to rendery, które przygotował jeden z użytkowników Twittera na podstawie wszystkich przecieków, jakie do tej pory pojawiły się na temat nowego iPada Mini.

ipad mini 6

Autor z pewnością musiał się napracować, przygotowując modele 3D. Ale nie oszukujmy się – chyba wygląd nowego, odświeżonego iPada Mini, nie będzie dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Ograniczone ramki, kanciasta obudowa – tego się spodziewamy. Zagadką zostaje jednak to, co pojawi się w „bebechach”.

Kiedy premiera?

Wedle projektu @apple_idesigner nowy iPad Mini będzia miał Touch ID, wsparcie dla rysika, będzie też więcej wariantów kolorystycznych obudowy. Czy w praktyce tak będzie? Okaże się już w połowie września, (dokładniej – 13 września), kiedy to odbędzie się Apple Keynote.

Ja chętnie swojego iPada Air wymieniłbym na nowego Mini. Ibawiam się jednak, że ten zakup nie zostanie zaakceptowany przez moich młodych współużytkowników tabletu.


Posłuchaj nas!