iPad Mini 2 czy iPad Mini 3? Wybór zaskakująco prosty

iPad Mini 2 czy iPad Mini 3? Wybór zaskakująco prosty

Opublikowano 20.10.2014 10:18 - 4


Po ostatniej premierze mam wrażenie, że największe zamieszanie zrobił iMac 5k. Przede wszystkim ze względu na kosmiczne koszta. Mnie interesowały premiery nowych iPadów, gdyż czas mojego staruszka wymienić na coś nowszego. W związku z tym, że gabaryty mojego ustrojstwa są dla mnie zaletą, liczyłem na nowy odświeżony model tego tabletu i… się doczekałem. Przez moment rozważałem iPada Air, ale mam wrażenie że jest on mniej poręczny i wygodny. Po całej konferencji pojawiło się więc pytanie, którego z nowych iPadów wybrać?

Żadnego, tylko starego poczciwego iPada Mini 2.

Dlaczego? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem jednego z dwóch tych urządzeń z pomniejszonym ekranem, to sprawę masz jasną. iPad Air 2, otrzymał worek nowych bebechów, zaś dla iPada Mini 3 wystarczyło tylko i wyłącznie na… Touch ID. Przyznam, że to dla mnie dość duże zaskoczenie, bo nie ukrywam że liczyłem na mocniejszy procesor. Za jedyną nowość iPada Mini 3 przyjdzie Ci zapłacić 400 zł. Czy warto? Za możliwość logowania się do urządzenia palcem, jak dla mnie to kasa wyrzucona w błoto.

Szkoda, ale z drugiej strony nie ma tego złego. W całej tej historii, efekt jest taki, że przez premiery nowych urządzeń, to właśnie iPad Mini 2 spadł na cenie, który aktualnie w sklepie Apple można kupić za:

Wersja Wi-Fi:

  • 16GB: 1299 zł
  • 32GB: 1499 zł

Wersja 3G+ Wi-Fi:

  • 16GB: 1799 zł
  • 64GB: 1999 zł

Dla mnie wybór jest oczywisty i gdy tylko mój iPad Mini znajdzie nowego właściciela, kupię następce – Mini 2. To najlepszy wybór w stosunku jakości do ceny. W zasadzie to dziwie się, że Mini 3 w dobie tak małej ilości zmian, w ogóle został wypuszczony.

Wieści z Rozładowani.pl