Otóż przyznam, że bardzo się obawiałem (w sumie dalej się obawiam) tej aktualizacji. Zaczynając od początku, sam jej wygląd, oceniając po tym co zostało zaprezentowane w wersji beta – ogólnie mówiąc mnie nie zachwycił. Głównie za sprawą zbyt mnogich kolorów, które nadawały całości totalne przesłodzenie. Niemniej po pierwszym uruchomieniu, to ci się rzuca w oczy to przede wszystkim ogromna ilość bieli. Do tego delikatna czcionka i w sumie nie jest źle, zyskali moje zainteresowanie ;-)

Po uruchomieniu ipada pierwsze co się rzuca w oczy to cukierkowe ikony systemowe, niestety dalej nie podobają mi się. Nie oszukujmy się – są beznadziejne i to nawet nie kwestia gustu. Za to po uruchomieniu ustawień (tutaj także jakaś koślawa, nowa ikona) doznałem szoku. Wszystko w bajkowych kolorach, ale szczerze muszę rzec – czytelnie, przejrzyście i… nawet ładnie.

menu-ios7

 

To co podoba mi się również, to ciekawy sposób uruchamiania aplikacji (efekt oddalenia i przybliżenia). Nie podoba mi się za to wyszarzały pasek w dolnej części ekranu, który zawiera skróty do wybranych aplikacji. Pasuje on jak świni siodło, chyba nie do końca mieli pomysł jak to ugryźć, szkoda że właściwie w ogóle ruszali, poprzedni pomysł podobał mi się zdecydowanie bardziej. Co dalej?

Przeglądarka Safari jak dla mnie kompletnie nieczytelna, tak jak i klient poczty (w końcu będę musiał się przenieść do aplikacji Google). Tam zdecydowanie za dużo bieli, mimo że interfejs jest bardzo lekki to jednak oko się gubi w tych wszystkich delikatnych kolorkach. Kapitalnie za to spisali się z systemem powiadomień, który wysuwał się z góry. Teraz nie posiada on własnego tła, tylko rozmazuje to co aktualnie jest uruchomione w tle. Prosto, czytelnie i przejrzyście. Bomba!

 

A reszta? Resztę sprawdzam i testuje, niebawem większa recenzja. Niemniej muszę przyznać, że trochę mnie zaskoczyli. Nowy interfejs ma swoje koszmarki, ale nie wygląda aż tak źle. Zobaczymy co dalej. Tymczasem czekam na aktualizację ajfona 4 i przyznam, że to właśnie na tym urządzeniu obawiam się najbardziej uruchomienia nowego iOS7. Zdaje się, że wersja testowa bardzo muliła na tym telefonie. Dziś się dowiem.


Posłuchaj nas!